• Wydarzenia 2018/2019

• Biegli dla Niepodległej

• 20.11.2018 16:54
        • Uczniowie klas 7,8 i 3 gimnazjum uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości biegiem patrolowym, który odbywał się na terenie osiedla Orzeszkowej. Niestrudzeni zawodnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z zakresu historii Polski. Wśród zagadnień przewijały się tematy związane z bohaterami narodowymi takimi jak Józef Piłsudski oraz ważne daty związane z Odzyskaniem Niepodległości. Impreza była wspaniałą lekcją historii powiązaną z aktywnością fizyczną, którą szkoła promuje poprzez programy „ Trzymaj Formę” i „Szkoła promująca zdrowie”. Zwycięzcą wśród klas siódmych zostały klasy 7a i 7c, wśród klas ósmych , klasa 8b  a klasa 3B była najlepsza wśród klas gimnazjalnych. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki a zdrowa żywność posiliła ich żołądki. Imprezę uświetnił występ taneczny dziewczynek przygotowanych przez p. Marzenę Głąb. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali p. Grzegorz Grzywna, p. Agnieszka Żuber, p. Anna Bełz, p. Marzena Gąska, p. Michała Gromadzki, p. Krzysztof Gęborys. Koordynatorem imprezy była p. Agnieszka Mazurek.