• Wydarzenia 2017/2018

• CLICKONMANIAC 2018

• 21.06.2018 17:09
          • W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „CLICKONMANIAC” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Zamościu tytuł laureata otrzymali uczniowie:

- w kategorii STARTERS: Bartłomiej Andruszkiewicz kl. 4e, Maciej Hawro kl. 4c, Martyna Szewczuk kl. 4a

- w kategorii MOVERS: Weronika Herc kl. 5a, Jakub Kotlarz kl. 5b, Zofia Radlińska kl. 5c.

- w kategorii CLICK ON1: Paweł Bociorowski kl. 7a

- w kategorii CLICK ON 3: Paulina Misztal kl. 3A

Finalistami zostali: Oliwia Tarnowska kl. 4a oraz Kamil Skóra kl. 2A.

Wszystkim uczniom gratulujemy oraz życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.Przyg. J. Szewczyk

• Jak to dawniej bywało… 4a i 4c w Krainie Rumianku

• 18.06.2018 17:16
          • 12 czerwca 2018 klasy 4a i 4c spędziły w Krainie Rumianku w Hołownie, niewielkiej miejscowości  Polesia Lubelskiego. Świeże powietrze, śpiew ptaków, szum wiatru…Niestety, tę sielską atmosferę przerwało niespodziewane pojawienie się Leśnego Licha!  Na ratunek mieszkańcom wsi ruszyli nasi  uczniowie. Przygodę w Krainie Rumianku rozpoczęli grą terenową, której celem było wypędzenie ze wsi niechcianego gościa. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. Każda otrzymała zadania, które sprawdzały umiejętność współpracy, orientacji w terenie, śpiewu, a także zdolność pertraktacji  z napotkanymi osobami. Gra była z pewnością świetną przygodą i zabawą, ale z elementami edukacyjnymi, gdyż uczniowie mogli zdobyć wiedzę o leczniczych właściwościach ziół, dawnych zajęciach domowych czy tajemnicach ważenia soli. Każdy z uczestników mógł popróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, w  krzesaniu ognia, a nawet w dojeniu krowy ! Dzięki zaangażowaniu, wyobraźni  i pomysłowości Wojownicy z Zamościa pokonali Leśne Licho– zaklęte w kamień zostało wrzucone do głębokiej studni. Po emocjonującej grze terenowej „Awantura w Krainie Rumianku” czwartoklasiści uczestniczyli także w warsztatach, podczas których własnoręcznie upiekli przepyszne rogaliki oraz poznali proces tkacki i zrobili piękne gobeliny przedstawiające cztery pory roku. Tak intensywnie spędzony dzień zakończyli ogniskiem, przy którym piekli kiełbaski, popijając herbatkę z rumianku.

• Noc Bibliotek

• 14.06.2018 08:26
          • Noc to dziwna i tajemnicza pora, wtedy mogą wydarzyć się różne ciekawe i niespotykane przygody, a jeżeli dzieje się to w szkole… Tak było i tym razem podczas obchodzonej IV Krajowej Nocy Bibliotek Rzeczposopczyta 2018 w naszej szkole. Świętowaliśmy ją pod hasłem: 100 lat Niepodległości Polski – 100 lat SP 3 – Duchy Trójki. Uczniowie klas trzecich spotkali się na łączniku szkoły o godz. 19.00 ubrani w kolory flagi narodowej i od tej pory działo się…

• Zielona Szkoła klasa 5c

• 11.06.2018 13:13
          • W dniach 4 czerwca - 6 czerwca klasa 5c pod opieką wychowawcy Dominiki Krysiak i pani Renaty Świstowskiej brała udział w Zielonej Szkole w Janowie Lubelskim. W ciągu tych trzech dni młodzież miała mozliwość poznania fauny i flory lasów janowskich, odwiedzić ważne pod względem historii miejsca - Porytowe Wzgórze i poznać historię walk partyzanckich w rejonie Lasów Janowskich. Odwiedzili stadninę koników biłgorajskich oraz pracownię garncarską, gdzie każdy miał możliwość poczuć się jak garncarz i samodzielnie wykonać pracę. Jedną z atrakcji były podchody wieczorne - klasa podzielona na 3 zespoły miała za zadanie odnaleźć ukryte w lesie zadania i je wykonać w jak naszybszym czasie. Innym sprawdzianem dla chętnych było pokonanie wybranej trasy w parku linowym. Wszyscy wrólili do Zamościa zmęczeni, ale z uśmiechem na buzi i planami na przyszłoroczną Zieloną Szkołę. tekst Dominika Krysiak

• Rowerowy Maj 2018 – podsumowanie kampanii

• 10.06.2018 17:42
          • W dniu 8 czerwca na parkingu przed pałacem Zamoyskich odbyło się podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2018. Ponad 1400 uczniów zamojskich szkół podstawowych w miesiącu maju przyjeżdżało do szkoły na rowerach, rolkach, deskorolkach lub hulajnogach. Najaktywniejsze szkoły otrzymały nagrody pieniężne i statuetki. Najaktywniejszych rowerowo uczniów nagrodzono dyplomami, drobnymi upominkami i wejściówkami na krytą pływalnię. Najbardziej rowerowe klasy z każdej szkoły zostały nagrodzone zaproszeniami do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” na projekcję filmu pt. „Bella i Sebastian 3”. W klasyfikacji końcowej szkół, tak jak w ubiegłym roku, nasza szkoła zajęła VI miejsce. W naszej placówce czynnie w kampanii uczestniczyło 240 uczniów. Ponad setka   z nich przez cały maj systematycznie przyjeżdżało do szkoły na rowerach i  wklejało pilnie naklejki w książeczki Rowerowego Maja uzyskując 100% frekwencją rowerową. W rankingu klas najlepszą okazała się klasa 5a, która kolejny raz wygrała szkolną rywalizację, legitymując się ponad 75% frekwencją rowerową. Uczniowie naszej szkoły     z największą frekwencją rowerową otrzymali dyplomy i nagrody w postaci biletów uprawniających do wstępu na krytą pływalnię.