• Wydarzenia 2017/2018

• LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

• 05.12.2017 09:01

• W czwartek 16 listopada odbyły się zajęcia sportowe w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego!;  uczestniczyły w nich klasy 2b, 3a i 3d.

• 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

• 14.11.2017 07:43
          • W dniu 10.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili historię walk o niepodległość Polski. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. W apelu udział wzięli uczniowie kl.6b,7a,2A,2C,3B przygotowani pod kierunkiem nauczycieli pani H. Mik, B. Staszewskiej. Oprawę muzyczną przygotowali pani J. Nowak i pan K. Krajewski. O oprawę plastyczną uroczystości zadbały panie A. Lachowska, A. Bartko-Malinowska. Całość uroczystości zakończyła się odśpiewaniem hymnu państwowego w wykonaniu wszystkich uczniów.

• Międzynarodowy Festyn Sportowo Integracyjny

• 06.11.2017 08:16
          • Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 nie zmarnowali szansy na zdobycie dwóch pucharów w międzynarodowym turnieju integracyjnym. Reprezentacja klas 4 d i dziewczynek z klas 5, zajęła zaszczytne miejsce na podium zdobywając 3 miejsce wśród aż 15 szkół a klasy 6 i 7 zdobyły 5 miejsce. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach zwinnościowych w ramach wyścigów rzędów. Nie zabrakło dopingu uczniów klasy 4d, którzy zagrzewali zawodników do walki. Uczniowie zdobyli puchary , dyplomy oraz słodycze. Gratulujemy wspaniałej walki. Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Agnieszka Mazurek oraz Robert Martyniuk.

• Kwesta na Cmentarzu

• 03.11.2017 14:48
          • Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu, którego współzałożycielem jest Hufiec ZHP Zamość, po raz X zorganizował kwestę by uratować i odnowić nagrobki z Cmentarza Parafialnego. W minionych latach z zebranych funduszy poddane zostały renowacji kolejne nagrobki o wartości artystycznej,  historycznej. Łącznie odnowiono to tej pory 30 zabytkowych nagrobków. Harcerze z naszej szkoły, uczestniczyli w Kweście w dniu 1 listopada między godziną 12.00, a 13.00, zbierając pieniążki na szczytny cel, ratowania nagrobków. Pwd. Agnieszka Urbaniec

• „Pokaz mody bajkowej”

• 02.11.2017 11:05
          • 26 października na przekór chmurom i brzydkiej pogodzie w naszej szkole zrobiło się bajkowo i kolorowo. Odwiedzili nas bohaterowie książek i filmów: królewna Śnieżka, Czerwony Katurek, Pippi , Harry Potter, Basia, Zuźka D. Zołzik, Elza  i wiele, wiele  innych...
            Przybyli do nas na „Pokaz mody bajkowej” zorganizowanej przez SU klas 1-3 i bibliotekę szkolną. Zadaniem uczestników pokazu było wybranie ulubionej postaci, przygotowanie przebrania i zaprezentowanie się przed publicznością. Pokaz prowadzili uczniowie: Amelia Poszelężna i Wiktor Czuk, którzy oprócz podania nazwiska występującego i postaci, którą prezentowali uczniowie, odczytywali specjalnie na tą okazję przygotowane wierszyki. Publiczność bawiła się doskonale, nie szczędząc braw występującym koleżankom i kolegom.
            Na zakończenie, na życzenie pani dyrektor Edyty Wasil kolorowy korowód przeszedł korytarzami naszej szkoły, zaglądając do niektórych klas. Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Pokaz zorganizowały panie Elżbieta Ciszewska. Elżbieta Karol, Jolanta Gontarz-Doszla. Zdjęcia dzięki uprzejmości pani Anny Hasiec.