• Wydarzenia 2017/2018

• Sztuka wysoka i wysokie loty

• 23.12.2017 09:23
          • 19 grudnia 2017 klasy 4a i 4c spędziły na wycieczce w Lublinie. Uczniowie rozpoczęli od sztuki wysokiej – wizyty w teatrze im. Hansa Christiana Andersena. Najpierw, podczas spotkania z lalkarzem, poznali różne rodzaje lalek teatralnych (m.in. pacynki, hawajki, kukiełki) oraz sekrety ich tworzenia. Następnie obejrzeli spektakl pt. „Dziób w dziób”, współczesny dramat, który w zabawny sposób porusza aktualne i ważne tematy - budowanie wspólnoty i tworzenie dobrych relacji w grupie rówieśniczej, poszukiwanie przyjaźni i miłości, pragnienie akceptacji i szacunku. Następnie po uczcie dla ducha przyszedł czas na popołudnie z kulturą … fizyczną. W Strefie Wysokich Lotów – w lubelskim parku trampolin -  wszyscy znaleźli coś dla siebie. Były skoki do basenów z gąbkami, koszykówka i skoki na trampolinach, wspinanie się po ściance i wiele innych atrakcji. Odbyła się również nietypowa lekcja wychowania  fizycznego – pod okiem instruktorów uczniowie wykonywali ćwiczenia z akrobatyki w strefie parkour, akro i trampolin. Wszyscy zgodnie uznali dzień za bardzo udany i już planują kolejne wyprawy.

• VII Ogólnopolska Terenowa Integracja „DLA CHOINKI”

• 19.12.2017 08:41
          • 19.12.2017 roku Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu SPEŁNIAŁA  MARZENIA DZIECI Z DOMU DZIECKA. Stowarzyszenie Zamość 4x4 już po raz siódmy zorganizowało w Zamościu offroadową imprezę pod nazwą VII Ogólnopolska Terenowa Integracja „DLA CHOINKI”. Była to Impreza charytatywna, pozwalająca miłośnikom i środowiskom offroadowym integrować się wokół akcji zebrania środków na prezenty świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka oraz dla dzieci najbardziej potrzebujących. Start nastąpił o godzinie 9:00 na terenie piaskowni w Mokrem koło Zamościa, niedaleko lotniska, gdzie  było  moc wrażeń. Obok kuchni polowej, która gościła wojskową grochówką oraz bigosem, była też możliwość przejażdżki profesjonalnymi samochodami rajdowymi. W przerwie zmagań offroadowych przeprowadzona zastała aukcja świątecznych stroików wykonanych między innymi przez nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zamościu. Uczestnicy rajdu oraz darczyńcy z różnych firm i organizacji kwestowali na rzecz Domu Dziecka i dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na ten właśnie cel. Serdecznie dziękuję w imieniu własnym oraz organizatora Dyrekcji szkoły Pani Marii Mołdoch oraz nauczycielom za to, że zechcieli współtworzyć tą imprezę w szczytnym celu, dbać o uśmiech dzieciaków oraz pomagać w spełnieniu ich świątecznych marzeń. Tekst i foto: Marzena Głąb

• Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

• 18.12.2017 09:23
          • Dnia 11.12. 2017 r. uczniowie klasy 4b i 4d wyjechali na wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. Uczniowie zwiedzili zabytki Sandomierza- Na stare Miasto weszli Bramą Opatowską, potem przeszli przez Ucho Igielne kierując się do Wąwozu  Królowej Jadwigi, Kościoła Świętego Jakuba, na Zamek, Katedrę. Zwiedzanie skończyli na Rynku, a następnie poczuli dotyk historii w  zbrojowni rycerskiej w podziemiach Starego Miasta. Po zakupie pamiątek, przejechali na obiad, po którym dotarli do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Uczniowie zwiedzili nowoczesną fabrykę, w której zobaczyli linie produkcyjną oraz szeroki wybór wzorów i kolorów począwszy od tradycyjnych bombek do postaci z bajek. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach wykonania własnej bombki. Wieczorem zadowoleni i pełni wrażeń wrócili  do Zamościa. Agnieszka Urbaniec

• „Advent Calendars by Nasze dzieci”

• 12.12.2017 16:47
          • Uczniowie klas 1- 3 wraz ze swoimi rodzicami podjęli się w listopadzie wykonania zadania zaproponowanego przez nauczycieli języka angielskiego. Polegało ono na przygotowaniu tradycyjnych angielskich kalendarzy adwentowych metodą DIY ( Do It Yourself – czyli, Zrób to sam). Odzew ze strony dzieciaków przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przygotowane przez nie kalendarze są nie tylko piękne i kolorowe, ale także wykonane bardzo starannie i z użyciem niebanalnych materiałów. Każdy numerek ( od 1 do 24 grudnia) zawiera niespodziankę, rysunek z angielskim słówkiem świątecznym, a czasem również słodki drobiazg lub zadanie do zrealizowania w rodzinnym gronie. Mamy nadzieję, że praca nad kalendarzami przyniosła rodzicom i dzieciom dużo radości oraz była okazją, zarówno do zapoznania się z angielskim słownictwem, jak i wspólnego spędzenia czasu.  Wobec sytuacji, kiedy to łącznik szkoły został cudnie udekorowany  kreatywnymi dziełami najmłodszych, bardzo trudno jest nam wybrać najlepsze prace. Dlatego też podczas styczniowej Zabawy Choinkowej wszystkie dzieci uczestniczące w zadaniu otrzymają drobny upominek. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzymy Merry Christmas!