• Wydarzenia 2019/2020

• Europejskie Święto ERASMUSA

• 27.11.2019 14:53
          • W dniach 10-12 października społeczność europejska świętuje dni Erasmusa. Jest to wydarzenie do którego dołączają również polskie szkoły, które realizują lub realizowały w ramach tego programu różne projekty dla uczniów i nauczycieli.
            Nasza szkoła bierze udział w Erasmus+ od kilku lat, z okazji #Erasmusdays chcemy więc pokazać jak ważny jest dla nas ten udział, jakie korzyści przynosi uczestnikom oraz jak dzięki temu wzrasta jakość pracy szkoły, kompetencje językowe i społeczne uczniów oraz poziom warsztatu pracy nauczycieli.

• Spektakl profilaktyczny „Odnaleźć siebie”

• 27.11.2019 14:54
          • Dnia 2 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły, z klasy 6a, 6b i 6c, obejrzeli spektakl profilaktyczny „Odnaleźć siebie” przygotowany przez teatr Maska z Krakowa. Celem spektaklu było ukazanie jak krótka i szybka droga prowadzi do narkomanii, i jak długa i wyboista jest droga powrotna. Uczniowie byli pod opieką pani Anny Tybulczuk, pani Agnieszki Urbaniec, pani Darii Król i pani Renaty Bałabuch. Renata Bałabuch
            (WZ)

• WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „JA ZA 20 LAT”

• 27.11.2019 14:55
          • Pragnę poinformować, iż nasi uczniowie zostali laureatami  ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego "Ja za 20 lat", organizowanego w ramach kampanii Trzeźwy Umysł 2019. W  konkursie przyznano wyróżnienia – książki następującym uczniom: Franciszek Drozdowski  - Książka „Zobaczyli za dużo” - wyróżnienie, Viktoria Kostrubiec  - Książka” Ciasto ze szczyptą nadziei” - wyróżnienie, Oliwia Wolska  - Książka „Gdzie niebo mieni się czerwienią” – wyróżnienie. Zadaniem uczestników  konkursu „Ja za 20 lat” było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej własne plany na przyszłość, w jaki sposób te plany można osiągnąć, kim siebie widzimy  w przyszłości. Koordynator szkolny – Marzena Głąb

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• 27.11.2019 14:55
          • 2 września o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Św z okazji Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Po uroczystej mszy uczniowie klas 4 -8 wspólnie z wychowawcami Dyrekcją Szkoły, nauczycielami, rodzicami i gośćmi, spotkali się na boisku szkolnym gdzie odbył się krótki uroczysty apel. Apel miał wyjątkowy charakter ponieważ nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Przerwany marsz...projekt polegał na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu ówczesnej wojennej młodzieży. Dzięki tej inicjatywie pierwszy dzień szkoły stał się okazją by w tym czasie młodsze i starsze pokolenie wspólnie przywitało nowy rok szkolny.

Na zaproszenie Pani dyrektor Marii Mołdoch w marszu udział wzięła Pani Janina Gąsiorowska , która z wielkim wzruszeniem opowiedziała jak wyglądała sytuacja i edukacja dzieci w czasie II wojny światowej.

Na koniec przy wzruszającym hymnie „Spieszmy się kochać Polskie Dzieci Wojny” Pani Janina Gąsiorowska wraz z uczniami klasy 4a poprowadziła przemarsz uczniów do klas gdzie odbyło się spotkanie z wychowawcami. Rok szkolny 2019/2020 został rozpoczęty.