• Wydarzenia 2019/2020

• Turniej piłki nożnej

• 27.11.2019 14:50
          • W dniu 25. 10.2019r w naszej szkole został zorganizowany turniej piłki nożnej dla chłopców w ramach programu "Zachowaj trzeźwy umysł". Organizatorem i sędzią głównym był Pan Krzysztof Gęborys. Pomoc w organizacji turnieju okazały panie Agnieszka Mazurek i Marzena Głąb. W turnieju wzięły udział klasy:5a, 5b, 5c, 5d, 6a, 6c, 6d, 6e oraz 8a, 8c, 8d. Klasy te został rozłożone na 3 grupy. Klasy 8-me i 6d (klasa sportowa) z mocniejszym składem grała w starszej grupie wiekowej. Z klas 5-tych i 6-tych zostały stworzone dwie grypy: A i B. Po bardzo zaciętej grze mistrzami grupy A została klasa 6d z drugim składem. Na drugim miejscu uplasowała się 6a przegrywając tylko raz z 6d. W grupie B czarnym koniem turnieju była 5d remisując tylko raz z 5b, która wywalczyła sobie II miejsce w swojej grupie. W klasach starszych bezkonkurencyjni okazali się najmłodsi czyli 6d. Wygrali oni wszystkie mecze w grypie zostając mistrzami szłoły. Po rozegraniu finału pomiędzy grupą A i B wygrała klasa 6d wygrywając 5 do 1 z 5d. Na pochwałę również zasługują kibice, którzy wspierali swoich ulubieńców gromkimi klaskam i okrzykami. W śród wszystkich klas wyróżniała się klasa 8d, która zagrzewała do gry wszystkie pozostałe klasy. Tekst: Krzysztof Gęborys
            (WZ)

• IX edycja szkolnego konkursu „Mistrz Kaligrafii”

• 27.11.2019 14:50
          • Dnia 24.10.2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbyła się IX edycja szkolnego konkursu „Mistrz Kaligrafii”, który był  przeznaczony dla uczniów klas 3 i 4. Celem konkursu było wybranie uczniów z najładniejszym charakterem pisma. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Konkurs odbył się w formie pisemnej. Uczestnicy konkursu otrzymali dwie kartki: jedną – do pisania, drugą – z tekstem do przepisania. Konkurs trwał 45 minut.

• XIX DZIEŃ PAPIESKI

• 12.11.2019 21:45
          • XIX DZIEŃ PAPIESKI odbył się pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy”. Hasło to jest tytułem książki napisanej przez świętego Jana Pawła II i stanowi wezwanie do przybliżania osoby papieża oraz jego działań. W naszej szkole w ramach obchodów została przeprowadzona kwesta na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin - Dzieło Nowego Tysiąclecia. Natomiast w dniu  23 października uczniowie klas szóstych i siódmych mieli okazję do zapoznania się z osobą papież. Montaż słowno  - muzyczny „ Święty Jan Paweł II – taki jak ja i ty „ był doskonałą okazją do przedstawienia drogi papieża od narodzin do świętości w słowie, piosenkach i prezentacji multimedialnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim; uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów XIX Dnia Papieskiego.

• Wybory opiekuna samorządu Uczniowskiego

• 27.11.2019 14:51
          • W dniu 18 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Opiekunami na poszeczególnych poziomach klas zostali:
            klasy 4 - p. Grzegorz Grzywna
            klasy 5 - p. Marta Gorzkiewicz
            klasy 6 - p. Michał Zielonka
            Opiekunami pozostałych klas są:
            klasy 7 - p. Dominika Krysiak
            klasy 8 - p. Joanna Nowak Gratulujemy!!!!
          • Pierwsze zajęcia z robotyki

• 27.11.2019 14:51
          • W dniu 23 października 2019 roku odbyły się pierwsze zajęcia z robotyki dla uczniów klas 5 i 6. Dzisiejsza grupa pod opieką pani Anny Wróbel zbudowała i zaprogramowała swojego pierwszego robota, którym był X -Wing, pojazd z filmu "Gwiezdne wojny". X - Wing został zbudowany z klocków Lego WeDo i zaprogramownay za pomocą programu Scratch. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pokonywali kolejne etapu tworzenia pojazdu, przy okazji świetnie się bawiąc. Z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania.