• Wydarzenia 2019/2020

• Wybory rzecznika praw ucznia

• 27.11.2019 14:52
          • W dniu 14 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Największą liczbę głosów otrzymał Pan Krzysztof Rybak - Gratulujemy!!!
            (WZ)
          • Malowaliśmy w plenerze!

• 27.11.2019 14:52
          • W piątek, 18 października grupa uczniów naszej szkoły, z klas piątych, szóstych i siódmych, pod opieką nauczyciela plastyki, pani Anny Bartko-Malinowskiej udała się do parku miejskiego, by tam, korzystając z ciepłej pogody, uchwycić piękno jesiennych barw rozjarzonych przez mocne promienie słońca. Spędzając w plenerze trzy godziny uczniowie mieli okazję, niekiedy pierwszy raz, tworzyć pejzaże z natury. Była to także wspaniała okazja, by porozmawiać ze sobą, wymienić doświadczeniami i odprężyć na świeżym powietrzu po całym tygodniu nauki. Praca w plenerze była dla wszystkich bardzo owocna i przyjemna, uczniowie stworzyli wiele prac, które będzie można oglądać na szkolnej wystawie. Wszyscy mamy nadzieję, że nie będzie to nasz jedyny plener w tym roku.
          • Warsztaty z Łukaszem Trojanowskim w Książnicy Zamojskiej

• 27.11.2019 14:52
          • Dnia 11 października 2019 roku uczniowie z klasy 7a wzięłli udział w warsztatach artystyczno-literackich „Opowieść o …”, które poprowadził Łukasz Trojanowski, nauczyciel Szkoły Społecznej w Zamościu.

Warsztaty oparte były o dramowe techniki „stymulatorów” zaadoptowanych do potrzeb literackich. Uczestnicy warsztatów tworzyli postać, opisywali ją za pomocą przedmiotów, tworzyli fabułę kryminalną.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach pod opiekę pani Marty Gorzkiewicz i pani Renaty Bałabuch. Renata Bałabuch

• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2019

• 27.11.2019 14:53
          • 14 października b.r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 10.00 przy dźwiękach poloneza na salę gimnastyczną wkroczyły w pełnej gali klasy pierwsze wraz z wychowawcami. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Ślubowali do sztandaru szkoły, Dyrekcja dokonała aktu pasowania na ucznia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, żakowskie czapki i drobne upominki.

Drogie Pierwszaki!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Cieszymy się, że jesteście już uczniami, życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!  Zdjęcia: Krzysztof Gęborys, tekst: Beata Zdybel