• 2020/2021

• JESIENNY SPACER

28.10.2020 18:59

Dzisiaj byliśmy w  parku miejskim. Spacerowaliśmy po parku, obserwując  zmiany jakie zachodzą jesienią w przyrodzie. Rozróżnialiśmy drzewa i krzewy, zbieraliśmy kasztany, żołędzie oraz kolorowe liście, które wykorzystamy na plastyce do zrobienia makiety „Jesienny park”. Było bardzo ciepło i przyjemnie.

opr. Danuta  Nowak

• Drzewo w krajobrazie

23.10.2020 18:04

W tym roku w obchodach Dnia krajobrazu punktem centralnym jest drzewo,  dlatego klasy pierwsze udały się do parku miejskiego, gdzie uczniowie mieli możliwość poznać ich różnorodność. Naszym przewodnikiem była pani Małgorzata Grabek z zamojskiego oddziału ZLPK, która pokazywała poszczególne gatunki drzew, ich liście, nasiona, zwracała uwagę na charakterystyczne szczegóły. Małym obserwatorom przyrody udało się zobaczyć puste już gniazdo gołębia grzywacza, niektórym wiewiórkę, obejrzeli też stanowisko trzmieli czyli łąkę miejską. Jednak najważniejszymi punktami programu była obserwacja drzew – pomników przyrody, które na pewno zostaną zapamiętane, tak jak i ich egzotyczne nazwy: katalpa czy korkowiec. W wycieczkach wzięły udział klasy: 1a z panią Ewą Martyniuk, 1b z panią Anną Sawką, 1d z panią Elżbietą Karol. Organizatorem wyjść była pani Jolanta Gontarz-Doszla.

• Zielniki

21.10.2020 15:44

W ramach projektu edukacyjnego ,,Kolorowa Jesień” klasa 2b dn. 15.10. 2020 r. wykonała Zielniki.
        Dzieci przyklejały na kartony zasuszone liście, ilustracje drzew z których pochodzi liść oraz rysowały ich owoce. Na stronie tytułowej zaprojektowały zwierzątka z liści. Wykonanie Zielników nie tylko było dla dzieci cenną nauką, ale również wspaniałą zabawą.

• W JESIENNYM NASTROJU

10.10.2020 08:19
        Jesień zawitała do sali 23. Zrobiło się wesoło i  bardzo kolorowo. Jest to zasługa uczniów z klas 3A i 3B, którzy na zajęciach plastycznych wyczarowali tak piękne, jesienne prace. Brawo mali artyści! Tekst i zdjęcia : Jolanta Siuta

• Ortograficzne zawody w 3D