• 2020/2021

• Warsztaty krawieckie w 3d

07.11.2020 09:55
        Klasa 3D zainspirowana internetowym spotkaniem z pisarką Katarzyną Ryrych i jej książką postanowiła uszyć swojego własnego bohatera literackiego - Kota Philo.
      • Zabawy z lekturą w 3d

07.11.2020 09:50
        Klasa 3D na zakończenie pracy z lekturą ,,Dzieci z Bullerbyn" przygotowała prezentację metodą ,,lektury w pudełku".
      • Warsztaty florystyczne w klasie 3c

03.11.2020 19:32

Dnia 29 października uczniowie klasy 3c uczestniczyli w warsztatach, na których wykonali stroiki z okazji Święta zmarłych. Warsztaty florystyczne jak wszystkie zajęcia manualne były dla nas idealnym sposobem na odkrywanie nowych pasji, ale także udoskonaleniem tych już istniejących. Rozwinęły nasz potencjał, kształtowały wyczucie formy, indywidualny gust i styl. Odbyły się pod okiem pani Magdaleny Anasiewicz, mamy naszego kolegi Władka, której bardzo serdecznie dziękujemy.

Udany przebieg warsztatów zawdzięczamy również pani Annie Stabińskiej.
        Tekst: wychowawca Elżbieta Ciszewska

• Postawy proekologiczne uczniów klasy 2a

02.11.2020 10:07

Wszystkie wymienione niżej działania prowadzą w efekcie do tego, że uczniowie są osobami wrażliwymi w obcowaniu z przyrodą, szanują ją ,odkrywają jej uroki, potrafią zdrowo wypoczywać, stosownie się zachowują w poszczególnych miejscach i sytuacjach.

1. Zbiórka makulatury, nakrętek-segregowanie odpadów na surowce wtórne oraz te szkodliwe dla środowiska.
        2. Wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych odpadów.
        3. Sprzątanie Świata – teren wokół szkoły, osiedla na którym mieszkają/ przy okazji tej akcji uczymy dzieci segregacji śmieci/.
        4. Tydzień Zrównoważonego Transportu - zachęcenie uczniów i ich rodziców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń, do podróżowania rowerem, pieszo, komunikacją miejską - dbałość o własne zdrowie i środowisko.
        5. Uświadomienie konieczności oszczędzania wody, energii elektrycznej, papieru-omówienie korzyści jakie z tego płyną.
        6. Projektowanie pojazdów napędzanych niekonwencjonalną energią, które przyczynią się do oszczędzania nieodnawialnych zasobów przyrody i zmniejszenia energii CO2 do atmosfery.
        7. Propagowanie aktywnego trybu życia-proponowanie uczniom różnych form aktywności ruchowej jako alternatywy dla gier komputerowych, są to np. wycieczki rowerowe, piesze, zajęcia na krytej pływalni.
        8. Akcje ekologiczne dotyczące zjawiska niskiej emisji tzn. wszystkie zanieczyszczenia powietrza powstałe wskutek procesu spalania paliw stałych lub śmieci w domowych piecach, paleniskach oraz te pochodzące z komunikacji samochodem.
        9. Umiejętne gospodarowanie odpadami-oszczędzamy prąd i energię elektryczną - dbamy, aby światło nie świeciło się bez potrzeby, akcja - Zgaś światło.

Klasa 2a wraz z wychowawcą B. Zdybel

• Program zajęć wychowawczo-profilaktycznych „ Spójrz inaczej” kl. 2a

01.11.2020 13:57

Program zawiera propozycje grupowych zajęć wychowawczo-profilaktycznych. Celem Programu jest taki wpływ na dziecko, aby radziło sobie lepiej, bez nadmiernego napięcia z rozwiązywaniem problemów, których dostarcza mu życie, aby rozumiało siebie, umiało współżyć z innymi i potrafiło również znajdować w samym sobie oparcie w trudnych sytuacjach.

Treści zamknięte w bloki tematyczne:

1. Uczestnictwo w grupie
          2. Postrzeganie siebie i rozumienie swoich uczuć
          3. Rozwiązywanie problemów
          4. Dbanie o zdrowie

Główne tematy:

1. Jesteśmy klasą.

2.To są nasi przyjaciele.

3.Poznajemy normy. reguły ,zasady.

4. Rozpoznajemy i nazywamy uczucia.

5. Jak radzić sobie ze złością.

6.Rozumiemy i akceptujemy uczucia innych.

7. Zwracamy uwagę na uczucia innych.

8.Różnimy się miedzy sobą.

9. W tych samych sytuacjach czujemy się różnie.

10.Jesteśmy podobni i różni w swoich doznaniach.

11.Co mogę zrobić, aby być silnym i zdrowym?

12. Jak się zachować?

Tekst i zdjęcia: Beata Zdybel