• 2020/2021

• Ekologiczne ozdoby świąteczne

22.12.2020 14:55
        Uczniowie klasy 3 D wykonali choinki z makulatury, które w tym roku będą dekorowały ich pokoje. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.
      • Klasa 2d poznała krainę Świętego Mikołaja

13.12.2020 11:35

7.12.2020r. odbyły się ciekawe zajęcia, których celem było poznanie Laponii- regionu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzieci poznały kulturę, historię Laponii, oraz jej położenie geograficzne. Uczniowie mogli obejrzeć prezentację oraz film o Rovaniemi, bajkowym fińskim miasteczku, gdzie w chacie z bali mieszka święty Mikołaj. Pani Anna Bełz przeczytała w klasie 2d opowiadanie Piotra Walczaka „Skąd św. Mikołaj bierze prezenty?.”   Na zakończenie uczniowie wykonali kule śnieżne z postacią Mikołaja, renifera i bałwanka.

• Spotkanie z ,,Mikołajem”

08.12.2020 10:38

W tym roku klasa 2b obchodziła spotkanie ze Świętym Mikołajem online. Uczniowie poznali historię Św. Mikołaja i udali się w wirtualną podróż do Laponii. Następnie wykonali z przygotowanych materiałów postać Św. Mikołaja w śnieżnej, szklanej kuli.

• "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

07.12.2020 10:32

30 listopada na zajęciach online w klasie 2b i 2d zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w nocy z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, właśnie ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem zabaw i wróżb online, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami, zabawami przy skocznej muzyce oraz nauką. W tym dniu pomimo nauki zdalnej królowały kostiumy przy komputerach i dobry humor!