• 2020/2021

• Zimowe zabawy w 3d

08.05.2021 13:29
        Nie ma to jak w-f na świeżym powietrzu. Zabawa jest jeszcze wieksza, kiedy możemy wspólnymi siłami coś stworzyć. Owocem piątkowej współpracy były bałwanki.

• ŻYCZENIA dla Babci i Dziadka

08.05.2021 13:30

Babciu, Dziadku, chodźcie z nami,
        Damy Wam łąkę z kwiatami,
        ze skowronkiem.
        Do wąchania, patrzenia...
        A do łąki dodamy życzenia.
        Nawet, gdy się zachmurzy na niebie
        nawet, gdy się kłopotów nazbiera,
        my uśmiechamy się do siebie
        zawsze jak dziś, jak teraz.

Najserdeczniejsze życzenia składa klasa 2a

• Życzenia z aniołkiem od klasy 1a

23.12.2020 16:56

Wesołych Świąt!
        A w święta niech się snuje kolęda
        I gałązki świerkowe
        niech Wam pachną na zdrowie!
        Wesołych Świąt!
        A z gwiazdką –
        pod świeczek łuną  jasną
        Życzcie sobie   - najwięcej
        zwykłego ludzkiego szczęścia!

• Kartki świąteczne klas 1-3

23.12.2020 13:53
        Podczas Świąt Bożego Narodzenia częściej niż zwykle składamy sobie dobre życzenia, kontaktujemy się z bliskimi chcemy, żeby o nas pamiętano. W tym trudnym czasie, kiedy nie możemy być fizycznie blisko, odradza się tradycja wysyłania kartek z życzeniami. Dzieci z klas 1-3 na moją prośbę wykonały takie kartki z życzeniami po angielsku. Zapraszam do obejrzenia najciekawszych prac. MERRY CHRISTMAS! Paulina Kozłowska
      • Sukces Dawida z klasy 2d w regionalnym konkursie plastycznym

22.12.2020 17:02

Dawid Wysokiński wziął udział w konkursie plastycznym pt. „Rezerwat Biosfery Roztocze” , którego organizatorem był:
        -Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego,
        -Miasto Tomaszów Lubelski - partner projektu,
        -Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim - realizacja konkursu.
         Cele konkursu to m.in.:
        • zdobycie i pogłębienie wiedzy przyrodniczej, historycznej i kulturowej dotyczącej Transgranicznego Rezerwatu Biosfery „Roztocze”,
        • poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska,
        • zdobycie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów, roślin i zwierząt,
        • rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania i szacunku dla przyrody i dziedzictwa kulturowego.
        W/w konkurs miał zasięg regionalny i skierowany został do uczniów szkół podstawowych powiatów: biłgorajskiego, janowskiego, kraśnickiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Komisja konkursowa przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach. Z powiatu zamojskiego Dawid Wysokiński zajął 1 miejsce. Gratulacje dla Dawida!

REGION: Kto wygrał konkurs „Rezerwat Biosfery Roztocze”? - Tygodnik Zamojski, Zamość, Biłgoraj, Tomaszów