• Biologiczny sukces naszego Gimnazjum!

• 12.03.2016 08:09
          • 04 lutego 2016r.  odbył się wojewódzki etap kuratoryjnego konkursu biologicznego, do którego zakwalifikowała się Julia Duszejko z klasy 3B. Wzięło w nim udział 58 uczniów  z całego województwa lubelskiego wykazujących  szczególne zainteresowania i uzdolnienia w dziedzinie biologii. Konkurs przeprowadzono w Lublinie w 2 grupach. Julia pisała test w prywatnym Pallotyńskim Gimnazjum im. S. Batorego. Rozpoczął się o godz. 10.00 i trwał 90 minut,  zawierał pytania z  rozszerzonego zakresu gimnazjum  oraz zagadnienia dotyczące projektu Natura 2000 w województwie lubelskim. Dzięki solidnej pracy i swoim uzdolnieniom Julia została laureatką konkursu biologicznego, jest to powód do zasłużonej dumy, a także zwalnia Ją z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej. Gratuluję poważnego sukcesu i życzę dalszych osiągnięć w szkole średniej. Tekst: Jadwiga Mazurek
          • MISTRZOWIE ORTOGRAFII

• 09.03.2016 14:08
          • „Namówiony przez przyjaciela, dendrologa z wykształcenia i quasi-myśliwego, jak sam siebie nazywa, przyłączyłem się do grupy jego towarzyszy łowów(…)”. Tym zdaniem rozpoczęliśmy VII Zamojskie Dyktando zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica  i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Tytuł finalisty zdobyli Ci, dla których pisownia wyrazów  z trudnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi jest przygodą. A oto zwycięzcy: Sokołowska Dagmara, Zawisza Julia, Sochacka Aleksandra, Zub Jakub, Czausz Barbara, Chmiel Aleksandra. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie-finale, który odbędzie się 16.03.2016r. Trzymamy kciuki.

• 05.03.2016 13:35
          • Dnia 1 marca 2016r. na godzinach wychowawczych odbyło się spotkania uczniów klas pierwszych z przedstawicielami policji. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami odpowiedzialności karnej nieletnich, obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali pogadanki na temat m.in. zjawiska przemocy, zagrożeń płynących z niekontrolowanego korzystania z sieci, problematyki związanej z zażywaniem narkotyków.
          • Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Zamościu

• 03.03.2016 08:25
          • 1 marca to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. Tego dnia upamiętniamy Żołnierzy Wyklętych, którzy w czasie wojny walczyli o naszą wolność, niezależność, stawiali opór przed podporządkowaniem się ZSSR oraz narzuceniu reguł ustroju sowieckiego. W całej Polsce obchodzimy to święto, również w naszym mieście odbyły się uroczystości patriotyczne, w których wzięliśmy udział. Obchody zaczęły się mszą św. w kościele p.w.św.Jana Bożego, gdzie przez niedogodne warunki atmosferyczne, miejsce miały przemowy. Następnie udaliśmy się pod byłą katownie UB przy ul.Kolegiackiej, aby wysłuchać wśród ważnych gości apelu poległych i złożyć kwiatu ku czci żołnierzy poległych za obronę Ojczyzny.
          • SZKOLNY ETAP KONKURSU O REGIONIE

• 10.02.2016 15:23
          • W dniu 9 lutego 2016r. w Gimnazjim nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu przeprowadzony został szkolny etap Konkursu Wiedzy o Regionie. Do testu sprawdzającego rozległą wiedzę na temat historii, tradycji i kultury regionu przystąpili uczniowie klas 1, 2 i 3: Kulas Hubert (1a), Kunicki Jakub (1a), Duda Karol (2a), Łyś Jakub (2a), Gleń Damian (2a), Orchowski Paweł (2a), Czausz Barbara (3a), Studzińska Marlena (3a), Suchodolska Karolina (3a). Nasza młodzież wykazała się ogromną wiedzą turystyczno-krajoznawczą, oraz znajomością kontekstu historycznego. Rywalizacja była ogromna, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Najlepiej poradziła sobie w konkursie uczennica klasy 3a Marlena Studzińska, II miejsce zajął Karol Duda z klasy 2a, a na III miejscu znalazł się uczeń klasy 1a Hubert Kulas. Na laureatów czeka kolejny – regionalny etap konkursu, który odbędzie się 17 marca 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu. Gimnazjaliści przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Marzeny Gąski, nauczyciela Gimnazjum nr 3. Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia! Tekst i foto Marzena Gąska