• Jan Paweł II – patron gimnazjum nr 3

• 13.06.2018 08:41
          • Dnia 11 czerwca, dzień przed 19 rocznicą  pielgrzymki papieża do Zamościa  uczniowie klas II, III gimnazjum oraz uczniowie klas VII szkoły podstawowej wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we Mszy świętej. Mszę świętą w intencji nauczycieli, uczniów  odprawił i wygłosił homilię ksiądz proboszcz a jednocześnie kapelan Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II -  W. Galant. Wicedyrektor szkoły M. Zwolan, uczniowie  aktywnie włączyli się w przebieg liturgii przez czytanie, psalm, modlitwę wiernych, procesję z darami i wspólny śpiew. Młodzież w montażu słowno – muzycznym,  wzbogaconym prezentacją multimedialną zaprosiła wszystkich do odbycia podróży od dzieciństwa Karola Wojtyły aż do ostatnich dni pontyfikatu papieża. Drugą część uroczystości stanowiła retrospekcja działań podejmowanych przez nasze gimnazjum, mających na celu uhonorowanie tak niezwykłego patrona .Była także okazją do zastanowienia się co możemy zrobić, aby z nauczania papieża coś wprowadzić w życie – tu gdzie żyjemy, w naszym środowisku, szkole, w rodzinie, wśród przyjaciół i znajomych.  Przeżyliśmy świętość Jana Pawła II, wspaniałego człowieka, wyniesionego na ołtarze.  Dziękujemy.

• Pierwszaki na herbatce u Królowej Anglii

• 08.06.2018 10:27
          • W środę uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, wspólnie z wychowawcami, uczestniczyli w niezwykłych lekcjach. Odwiedzili Królową Anglii, zwiedzili Londyn i poznali elementy charakterystyczne dla kultury Szkocji i Irlandii. Wszystko to dzięki pracy uczniów klasy 2A gimnazjum, którzy pod opieką nauczycieli języka angielskiego przygotowali pokazy swoich projektów edukacyjnych. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w komnatę pałacu Elżbiety II, która powitała dzieci na angielskim podwieczorku oraz opowiedziała o swojej królewskiej rodzinie. Tam także młodsi koledzy zostali zapoznani z charakterystycznymi potrawami kuchni brytyjskiej oraz obejrzeli symbole i zabytki Londynu. W drugiej sali czekały na uczniów ciekawostki dotyczące Szkocji i Irlandii, oraz złote monety od zielonych skrzatów mieszkających na końcu tęczy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wizytę i zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tej nauki przez zabawę!

• ZGRANE TRIO MŁODYCH PATRIOTÓW

• 30.05.2018 18:25
          • Mowa tu oczywiście o naszej wspaniałej i nieugiętej drużynie gimnazjalistów w składzie: Jakubowska Julia (3a), Wilk Julia (3a) i Tański Miłosz (3b), którzy 29 maja brali udział w Miejskiej Grze Patriotów. Nasza młodzież profesjonalnie i błyskawicznie rozwiązała każdą zagadkę i bez cienia wątpliwości okazała się niezwykłą torpedą wśród rywali. Nasi zawodnicy po mistrzowsku zaliczyli 13 kolejnych stawianych przed nimi zadań. Pierwsze zagadkowe miejsce zaznaczone zostało na mapie niczym skarb piratów i tutaj właśnie podjęli pierwsze wyzwanie. Do następnych punktów kontrolnych mogli trafić dopiero po rozwikłaniu otrzymanych wcześniej zagadek. Na każdej stacji, oznaczonej biało-czerwonymi balonami,  czekało wyszukane, ukryte w kopercie zagadnienie. Wykonanie wszystkich zadań i zaliczenie każdego punktu gwarantowało uczniom odgadnięcie głównego hasła imprezy-NIEPODLEGŁOŚĆ, na które złożyły się pojedyncze litery z poszczególnych kopert.
            Nasi gimnazjaliści wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również dużą wiedzą historyczną związaną z naszym uroczym miastem. Wspaniała współpraca zespołowa  i dobra orientacja w terenie sprawiły, że dotarli na metę jako jedni z pierwszych. Liczyło się tutaj jednak nie zwycięstwo, ale dobra zabawa i integracja, a przede wszystkim najważniejsza była narodowa pamięć o najwznioślejszym wydarzeniu w dziejach naszego kraju – odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Impreza stała się zatem doskonałą lekcją historii w plenerze, a głównymi aktorami tego przedsięwzięcia stali się nasi uczniowie.
            Uroczystego podsumowania i wręczenia dyplomów dla uczestników Miejskiej Gry Patriotów dokonał  Prezydent Miasta Zamościa, pan Andrzej Wnuk, a organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 10 w Zamościu.
            Opiekunem naszego zespołu była pani Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu. Tekst i foto Marzena Gąska

• DIECEZJALNA PIELGRZYMKA BIERMOWANYCH DO TOMASZOWA LUBELSKIEGO -24 MAJA 2018

• 25.05.2018 14:09
          • Po raz XI młodzież gimnazjalna, która przyjęła sakrament bierzmowania brała udział w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od zawiązania wspólnoty a następnie miał miejsce program ewangelizacyjny, który nawiązywał w swej treści do aktualnego roku liturgicznego i duszpasterskiego, roku świętego Stanisława Kostki.  Świadectwa rówieśników  stanowiły dla pielgrzymów wezwanie do naśladowania swego patrona, który wiedział, że stawać się dojrzałym człowiekiem, to podejmować trud rozwoju. Uwierzyć w miłość Boga i całym sobą na nią odpowiedzieć. Centralny punktem pielgrzymki była Eucharystia. Przewodniczył  jej i słowo Boże wygłosił biskup Marian Rojek . Z pewnością  uczniowie będą ten wyjazd dobrze wspominać. Był on okazją do poznania innego oblicza Kościoła – żywego i radosnego, ale też pełnego troski o młodego człowieka.

• Zawodowy strzał na 10 – Wybierz swoja przyszłość!

• 15.05.2018 17:42
          • 13 kwietnia 2018r. nasza szkoła przystąpiła do Gry Miejskiej , zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu w ramach przedsięwzięcia „Zawodowy strzał na 10!”.  W rozgrywkach miejskich udział wzięły 4 osobowe reprezentacje z różnych szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum z opiekunem drużyny p. Agnieszką Mazurek: Mateusz Żołopa, Mateusz Buczak, Hubert Kulas, Maciej Janowski. Zajęliśmy I miejsce.  Gratulujemy!