• Jan Paweł II – patron gimnazjum nr 3

• 13.06.2018 08:41
        • Dnia 11 czerwca, dzień przed 19 rocznicą  pielgrzymki papieża do Zamościa  uczniowie klas II, III gimnazjum oraz uczniowie klas VII szkoły podstawowej wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli we Mszy świętej. Mszę świętą w intencji nauczycieli, uczniów  odprawił i wygłosił homilię ksiądz proboszcz a jednocześnie kapelan Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II -  W. Galant. Wicedyrektor szkoły M. Zwolan, uczniowie  aktywnie włączyli się w przebieg liturgii przez czytanie, psalm, modlitwę wiernych, procesję z darami i wspólny śpiew. Młodzież w montażu słowno – muzycznym,  wzbogaconym prezentacją multimedialną zaprosiła wszystkich do odbycia podróży od dzieciństwa Karola Wojtyły aż do ostatnich dni pontyfikatu papieża. Drugą część uroczystości stanowiła retrospekcja działań podejmowanych przez nasze gimnazjum, mających na celu uhonorowanie tak niezwykłego patrona .Była także okazją do zastanowienia się co możemy zrobić, aby z nauczania papieża coś wprowadzić w życie – tu gdzie żyjemy, w naszym środowisku, szkole, w rodzinie, wśród przyjaciół i znajomych.  Przeżyliśmy świętość Jana Pawła II, wspaniałego człowieka, wyniesionego na ołtarze.  Dziękujemy.