• Laureat Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele

• 14.05.2018 18:39
          • 10 maja 2018 roku w  Kurii Diecezjalnej w Zamościu  odbył się finał jubileuszowego konkursu pod hasłem "Maryja Matka Kościoła". 46 uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów wzięło udział w finale XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele.  Do  finału zakwalifikowały się  dwie uczennice  naszej szkoły Eliza Muca z klasy 2 B oraz Patrycja Wybranowska  z klasy 2A przygotowywane pod kierunkiem pani Iwony Dubina. Laureatką  XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele  w kategorii szkół gimnazjalnych została  Eliza Muca.  Uczennice odebrały z  rąk  władz Kuratorium Oświaty  i  Dyrektora WNiWK  dyplomy i nagrody książkowe. Poza satysfakcją ze zdobytej wiedzy, rekompensatą za  włożony trud laureatka Eliza Muca  pojedzie na 2 dniową pielgrzymkę do Kazimierza, Nałęczowa, Puław i Lublina. Serdecznie gratulujemy.

• Bierzmowanie klas III gimnazjum

• 27.04.2018 18:34
          • Do przyjęcia sakramentu bierzmowania uczniowie przygotowywali się od początku trzeciej klasy poprzez uczestnictwo w ustalonych spotkaniach i życie sakramentalne (regularna comiesięczna spowiedź oraz udział w Mszach świętych i nabożeństwach okresowych). W dniu 26 kwietnia w obecności rodziców i zaproszonych gości uczniowie przyjęli sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Mariusza Leszczyńskiego, aktywnie włączając się w przebieg liturgii. Na zakończenie Mszy świętej przedstawiciele osób bierzmowanych podziękowali księdzu biskupowi za udzielenie tego sakramentu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości. Bierzmowanym życzymy, aby w dalszym swoim życiu pogłębiali swoją wiarę i starali się postępować według jej zasad.

• Wizyta na Lekcjach Otwartych w II LO

• 27.04.2018 13:29
          • We wtorek, 24 kwietnia uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach otwartych przygotowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Ciekawe lekcje z matematyki, fizyki i chemii pokazały uczniom na czym polega specyfika lekcji z przedmiotów przyrodniczych i matematycznych w szkole ponadgimnazjalnej. Eksperymenty, pomoce dydaktyczne i multimedialne wzbogaciły te zajęcia i być może sprawiły, że część naszych uczniów właśnie tam będzie kontynuować swoją edukację.
          • Goście z AFS

• 27.04.2018 13:24
          • W dniu 23 kwietnia w naszej szkole gościli uczniowie z kilku krajów świata oraz wolontariusze AFS Polska.  AFS to programy międzykulturowe, dzięki którym można gościć we własnym domu ucznia z zagranicy, albo samemu podjąć naukę w innym kraju, stając się jednocześnie na jakiś czas członkiem nowej rodziny. Uczniowie z Włoch, Danii, Tajlandii, Malezji, Turcji i Islandii odwiedzili naszą szkołę w celu promocji programu, w którym uczestniczą oraz zaprezentowania swoich doświadczeń. Wolontariusze i członkowie rodzin goszczących z Polski  zaproponowali także zabawy integracyjne zwane "energizerami", dodające mocy, radości życia i zapału.  Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Zamość, Malwina Wilczek była jednym z głównych organizatorów kilkudniowego pobytu uczniów z wymiany w Zamościu. W bieżącym roku szkolnym przebywają oni na stałe w miastach południowej Polski, gdzie chodzą do szkoły, mieszkają w polskich rodzinach i poznają polską kulturę. Są to głównie programy dziesięciomiesięczne, ale można też zdecydować się na goszczenie ucznia przez pięć lub 3 miesiące. Jak twierdzą  obcokrajowcy jest to dla nich prawie rok zdobywania nowych, bezcennych doświadczeń życiowych oraz nauki języków,  z pewnością nie jest to zmarnowany czas. Cykliczne spotkania z kolegami i wolontariuszami oraz eventy integracyjne takie jak ten w Zamościu dodają im pewności siebie i pomagają lepiej funkcjonować w dzisiejszym świecie. Więcej informacji na stronie :  https://poland.afs.org