• Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

• 25.06.2017 11:33
          • 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Szczególnie ważny był ten moment dla uczniów klas trzecich, którzy, kończąc naukę w gimnazjum wkroczyli śmiało w nowy etap swojego życia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przewodnicząca szkoły w ciepłych słowach przywitała Panią Dyrektor Teresę Sołowiej i Panie Wicedyrektor Panią Martę Zwolan i Panią Marię Mołdoch, całe grono pedagogiczne, rodziców i uczniów.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Sołowiej i Przewodniczący Rady Rodziców Pan Janusz Sereda. Podczas uroczystości odbyło się przekazanie Sztandaru Szkoły uczniom klas drugich oraz funkcji Przewodniczącego Szkoły. Pani Dyrektor Teresa Sołowiej wraz z wychowawcami wręczyła uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce
            i wzorowe zachowanie, za osiągnięcia sportowe
            oraz podziękowania dla rodziców za owocną współpracę ze szkołą. Nagrodzeni zostali także uczniowie za 100-procentową frekwencję oraz Ci, którzy reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym, laureaci wielu różnych konkursów oraz Ci, którzy współpracowali z biblioteką szkolną. Nagrodę specjalną - Złoty Medal za bardzo dobre wyniki w nauce (najwyższa średnia) otrzymała uczennica klasy 3A Julia Zawisza. Za godne pełnienie swojej funkcji w trakcie całego roku szkolnego dyplom otrzymała przewodnicząca szkoły i zastępca. Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Uczennice klasy 2A zadedykowały trzecioklasistom wokalną interpretację „Ody do młodości” Adama Mickiewicza. Muzykę skomponował pan Krzysztof Krajewski. Autorką pomysłu i opiekunką grupy była pani Ewa Łyp. Po akademii uczniowie udali się do klas aby po raz ostatni w murach tej szkoły spotkać się ze swoimi wychowawcami…

• SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

• 23.06.2017 06:32
          • W naszym mieście rozpoczęło się Lato Teatralne, a w naszej szkole…odbyło się Spotkanie ze Sztuką. 21 czerwca na deskach Centrum Pastoralnego uczniowie Gimnazjum nr 3 zaprezentowali swoje talenty artystyczne . Jako pierwsi wystąpili aktorzy Szkolnego Koła Teatralnego „Furor Theatrum” prowadzonego przez p. Ewę Malicką. Młodzi adepci sztuki zaprezentowali się w komedii Moliera pt. „Skąpiec”. Uczniów klasy pierwszej i drugiej wspierali aktorskim doświadczeniem  absolwenci naszej szkoły (Karolina Suchodolska w roli Elizy, Marlena Studzińska jako Jakub i Karol Olszewski – tytułowy skąpiec). W sztuce zagrali: Zuzia Gasik (Frozyna), Marta Janowska (Marianna),Bartek Babicz (Walery), Franek Drozdowski (Kleant), Dawid Stefańczyk (Strzałka), Kuba Radzik (Anzelm),Adrian Piesiak (Komisarz). Publiczność śledziła losy rodzeństwa tyranizowanego przez ojca, śmiała się, oglądając zaloty podstarzałego Harpagona i jego kłótnie ze służącymi. Uwagę przykuły również stroje i charakteryzacja aktorów. Klimat sceny tworzyły  utwory muzyczne, które wybrał i zagrał na flecie Franciszek Drozdowski.
            Następnym punktem Spotkania ze Sztuką był pokaz mody. Przy dźwiękach muzyki uczennice gimnazjum zaprezentowały się w sukniach zaprojektowanych i wykonanych przez Franciszka Drozdowskiego. Obok kreacji zainspirowanych sztuką baroku można było także podziwiać wersje współczesne. Jedną z piękniejszych była suknia w stylu Coco Chanel wyróżniona podczas Ogólnopolskiego Konkursu w Częstochowie. Społeczność szkolna i zaproszeni goście mogli także podziwiać prace plastyczne Franciszka, którego prowadzi i wspiera nauczyciel plastyki- p. Krystyna Kopciowska.
            W roli konferansjerów wystąpili Patrycja Wybranowska  i Szymon Denkiewicz- uczniowie klasy pierwszej.
            Impreza nie odbyłaby się bez zaplecza technicznego, za które odpowiedzialni byli Julia Wilk i Jakub Aurzecki (kl.2a).
            Młodym artystom dziękujemy za piękny występ i życzymy dalszych sukcesów. Tekst opr.: Ewa Malicka

• Podsumowanie Regionalnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego pt.“Dzikie zwierzeta Roztocza“

• 21.06.2017 18:28
          • Dn. 19 06. 2017 r. w Książnicy Zamojskiej odbyło sie podsumowanie Regionalnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego pt.“ Dzikie zwierzeta Roztocza“. Rozdanie nagród poprzedziło spotkanie z przewodnikiem Roztocza, który ciekawie opowiedział o faunie naszego regionu. Równie ciekawe okazały się nagrody książkowe, szczególnie dla wyróżnionych za fotografie, ale również za prace plastyczne. W kategorii fotografia nagrody otrzymali uczniowie gimnazjum: Oskar Świstowski, Paweł Maślany z kl.2b, Patryk Nizioła z kl. 3a. n-l plastyki K. Kopciowska