• 2021/2022

• CZYTAJ.PL

• 04.11.2021 10:16

•

Zapraszamy uczniów klas starszych oraz rodziców i nauczycieli do udziału w akcji promującej czytelnictwo, której partnerem jest Miasto Zamość. Akcja jest w 100% darmowa i trwa przez cały listopad. Trzeba wejść na stronę

pobrać darmową aplikację, zeskanować kod i już można czytać DO 30.11.2021. Organizatorzy tak piszą o tych książkach:

„Wybraliśmy dla Was tytuły nie z tej ziemi! Lem, Małecki, Kańtoch – to tylko niektóre z elektryzujących nazwisk na naszej liście dwunastu bestsellerów.”

• „Mistrz pięknego czytania”

• 28.10.2021 07:52
          • 26 października 2021 odbył się, już po raz kolejny, biblioteczny konkurs dla klas 3 „Mistrz pięknego czytania”, który otworzyła pani wicedyrektor Edyta Wasil. Uczniowie mieli za zadanie pięknie zinterpretować wybrany fragment książki oraz dobrać do tego odpowiedni strój. Kolejnym zadaniem było bezbłędne przeczytanie wylosowanego łamańca językowego np.: „Trzmiel w puszczy tuż przy Pszczynie, straszny wszczyna szum”. Komisja w składzie: pani Anna Bełz, pani Jolanta Gontarz-Doszla miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczniowie dobrze przygotowali się do konkursu. Jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyli i zostali nagrodzeni:

• XI edycja szkolnego konkursu „Mistrz Kaligrafii”

• 27.10.2021 14:03
          • Dnia 25.10.2021 roku w naszej bibliotece odbyła się XI edycja szkolnego konkursu „Mistrz Kaligrafii”, który był przeznaczony dla uczniów klas 3 i 4. Celem konkursu było wybranie uczniów z najładniejszym charakterem pisma. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Konkurs odbył się w formie pisemnej. Uczestnicy konkursu otrzymali dwie kartki: jedną – do pisania, drugą – z tekstem do przepisania. Konkurs trwał 45 minut.

Komisja w składzie: pani Agnieszka Petrzelis i pani Renata Bałabuch przyznały:

• II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” - bicie rekordu w czytaniu na przerwie

• 22.10.2021 16:19
          • #przerwanaczytanie Dnia 20 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
            Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
            Celem akcji była promocja czytelnictwa, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; integracja środowiska lokalnego oraz wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi.
            W tym dniu uczniowie klas 1-6 przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, aby czytać je na przerwach śródlekcyjnych.
            W klasie 1a oraz klasie 2c zaproszeni goście, (p. wicedyrektor Edyta Wasil, p. Renata Bałabuch), czytali książkę Arnolda Lobela „Żabek i Ropuch. Przyjaźń”.

Uczniowie klasy 3d, podczas przerwy na czytanie przeprowadzonej również na zajęciach lekcyjnych, czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Ogółem, w naszej szkole, w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie wzięło udział 487 uczniów klas 1-6. Renata Bałabuch