• 2021/2022

• Konkurs „Zakładka do mojej książki”

• 26.05.2022 22:22
          • Dnia 23.05.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbył się konkurs plastyczny „Zakładka do mojej książki”, który był przeznaczony dla uczniów klas 2.

• Wędrując z bocianem i jaskółką

• 15.05.2022 23:03
          • Dzięki spotkaniu z panią Małgorzatą Grabek z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość towarzyszenia wędrówce bocianów i jaskółek z zimowisk do naszego kraju.

• NIEBEZPIECZNE ROŚLINY I ZWIERZĘTA

• 08.05.2022 21:54

• W naszej szkole podejmujemy wiele działań z edukacji ekologicznej, dlatego klasy 1b, 2d, 3a i 3b wzięły udział w spotkaniach z panią Małgorzatą Grabowską i panią Małgorzatą Bielecką z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.
          • Drugie życie książki

• 30.04.2022 07:20
          • Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla miłośników książek i czytania, ponieważ właśnie w tym miesiącu obchodzimy dwa największe święta książki: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji SU zaprosił uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w akcji „Książka za książkę”. Celem akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz propagowanie idei wymiany książek.
            Uczniowie, chcąc podarować swoim przeczytanym książkom drugie życie, chętnie uczestniczyli w akcji, przynosili ciekawe pozycje, które cieszyły nowego nabywcę również ze względu na własnoręcznie wykonane prezenty takie jak okładka czy zakładka do książki.  Książki rozchodziły się jak świeże bułeczki! Mamy nadzieję, że zainteresowanie książką pozostanie w naszych czytelnikach na stałe.
            Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i życzymy miłej lektury 😊
            Koordynator: Judyta Buczkowska