• ZAMOJSKIE „OSKARY” DLA GIMNAZJALISTÓW Z „TRÓJECZKI”

• 15.12.2015 18:36
          • 10 grudnia br. w Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbyła się uroczysta gala rozdania „Nagrody Akademii Szkarłatny Żuczek” przedstawicielom młodzieżowych zespołów teatralnych  z Zamościa. Pomysłodawcą konkursu jest Stowarzyszenie ART AVANTI, a patronat honorowy nad kulturowym przedsięwzięciem objął Prezydent Zamościa p. Andrzej Wnuk.
          • Eliminacje kuratoryjnego konkursu biologicznego

• 15.12.2015 18:28
          • 26 listopada 2015 r. odbyły się rejonowe eliminacje kuratoryjnego konkursu biologicznego. Wzięły w nich udział  uczennice naszego gimnazjum: Wiktoria Niściór i Julia Zawisza z klasy 2A oraz Julia Duszejko i Klaudia Pikuzińska (ubiegłoroczna finalistka konkursu biologicznego) z klasy 3A. Wszystkie cztery solidnie pracowały i osiągnęły wysokie wyniki, natomiast do etapu ostatniego, wojewódzkiego zakwalifikowała się Julia Duszejko.  Serdecznie gratuluję całej czwórce dużej wiedzy biologicznej, a Julii  życzę tytułu laureata konkursu biologicznego. Tekst: Jadwiga Mazurek
          • Aktorzy są wśród nas !!

• 15.12.2015 18:39
          • 4 grudnia br. uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego „Furor Teatrum” zajęli 2. miejsce w IX Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych organizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu.
            Młodzież przygotowała spektakl w oparciu o dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.  Władza, miłość, zazdrość …to główne wątki przedstawienia, którego akcja została umiejscowiona we współczesnym świecie. Nie ma już chaty Pustelnika, za to jest ulica, na której mieszka w kartonowym pudle bezdomny Popiel III. Chata wdowy to współczesne M3, a bajkowe królestwo Goplany przeobraziło się w  klub dyskotekowy „Gopło”. Główne bohaterki – Balladyna i Alina już nie pracują w polu, tylko w supermarkecie, a czterowieżowy zamek został zamieniony w rezydencję dynastii Kirkorów.  Zmienił się wystrój, choć problemy pozostały te same…
            Spośród pięciu zespołów teatralnych biorących udział w przeglądzie zostali wyłonieni najlepsi aktorzy. Pierwszą nagrodę za rolę żeńską otrzymała uczennica naszego gimnazjum – Karolina Suchodolska (wcieliła się w  postać Balladyny). Tytuł najlepszego aktora przyznano Grabcowi i Kirkorowi w jednej osobie, czyli Karolowi Olszewskiemu, także uczniowi naszej szkoły. Członkowie koła teatralnego z trójeczki  zaprezentowali naprawdę wysoki poziom gry aktorskiej. Przypomnijmy, że zespół „Furor  Teatrum” tworzą uczniowie klas trzecich: Karolina Suchodolska, Basia Czausz, Dominika Witkowska, Patrycja Twardzisz, Karol Olszewski, Marlena Studzińska, Daniel Mazurek, Patrycja Szala, Kinga Mudryk  oraz ich młodsi koledzy z klasy pierwszej-Mateusz Janowski i Bartek Babicz. Młodym aktorom życzymy dalszych sukcesów na scenie! Ewa Malicka (opiekun Szkolnego Koła Teatralnego)
          • LODOWISKO OTWARTE!

• 09.12.2015 18:10
          • Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w rekreacyjny turnieju na łyżwach, organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu. Uroczystego otwarcia dokonała Prezydent Miasta Zamościa, życząc uczestnikom bezpiecznej zabawy. Młodzież startowała w pięciu różnych konkurencjach reprezentując Gimnazjum nr 3 oraz osiedle Orzeszkowej- Reymonta, zajmując III i IV miejsce. Gimnazjum wzbogaciło się  w wygrany komplet rakietek do tenisa stołowego i piłkę do koszykówki. Zawodnicy zostali obdarowani słodyczami oraz skorzystali z bezpłatnych obiadów. Zabawa prowadzona była na wesoło, zachęcając do  całosezonowego korzystania z lodowiska a każdy , kto umie jeździć na łyżwach może czuć się wygrany. Uczniowie byli pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Agnieszki Mazurek.
          • RAJD MIKOŁAJKOWY

• 08.12.2015 16:49
          • Uczniowie gimnazjum w ramach fakultetu turystycznego pod opieką pani Agnieszki Mazurek uczestniczyli w Rajdzie Mikołajkowym organizowanym przez PTTK Zamość. Aura dopisywała więc uczniowie bez problemu pokonali 8 kilometrową trasę w poszukiwaniu Mikołaja. Szczęście uczestnikom dopisało, udało się znaleźć Mikołaja na mecie w Wierzchowinach. Nie obyło się jak zwykle bez ogniska, konkursów ale jak to z Mikołajem były także prezenty. Następny rajd już po feriach - Rajd Zimowy.