• Wydarzenia 2020/2021

• Święto Konstytucji 3 Maja

• 30.04.2021 09:12
          • ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości,

umiera i nie buduje przyszłości’’

Wiwat Maj! Wiwat Trzeci Maj!

Konstytucja 3 Maja, od uchwalenia której minęło 230 lat, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Corocznie upamiętnialiśmy to wielkie wydarzenie w naszej szkole. W związku z panującą epidemią, tradycyjne świętowanie tego dnia nie jest możliwe.Społeczność naszej szkoły zaangażowała się w wirtualne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, upamiętniając przełomowe wydarzenia w dziejach naszego kraju, a także ukazując przywiązanie do ojczyzny, szacunek dla tradycji i wartości narodowych.Czas spędzony w domu niech skłoni nas wszystkich do refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, PATRIOTYZM, OJCZYZNA.W celu podkreślenia wagi Święta 3 Maja, jak również Święta Flagi obchodzonego 2 Maja przyłączmy się do akcji „Dumni z Flagi” i ozdóbmy nasze domy barwami narodowymi, podkreślając naszą narodową tożsamość.

• Tymon laureatem wojewódzkiego konkursu

• 29.04.2021 06:38
          • Tymon Wójtowicz (uczeń klasy 7a) zdobył 1 nagrodę  w swojej kategorii wiekowej w XIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Przemocy mówię NIE” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu. Celem przedsięwzięcia było zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas czyli dostrzeżenie problemu agresji w otoczeniu rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także literaturze, telewizji oraz grach multimedialnych. Nauczycielem z inicjatywy którego praca powstała jest Magdalena Majer. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• 24.04.2021 07:45
          • "Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem. (…)

Antoine Saint-Exupery

W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji organizowanej przez PAH (Polska Akcja Humanitarna) i zapoznali się z tematyką oszczędzania wody, problematyką niedoboru wody oraz sposobu jej pozyskiwania. Dzięki współpracy dowiedzieliśmy się z jakimi problemami boryka się nasza Ziemia. Jak wygląda sytuacja wodna w Somalii i Sudanie Południowym.

• Praca Oliwii Kendry wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

• 21.04.2021 08:47
          • Właśnie podsumowano XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moje spotkanie z folklorem" zorganizowany przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny Przygoda w Rybniku oraz Stowarzyszenie  Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” w Rybniku. Na konkurs którego celem było rozwijanie zainteresowań kulturą ludową, rodzimą oraz innych krajów świata, wpłynęło 671 prac z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Waszyńska (7c), Wiktoria Kowalska (4a), Tymon Wójtowicz (7a), Krystian Kunicki (7d), Victoria Kostrubiec (7c) i Oliwia Kendra (7a). To właśnie praca Oliwii najbardziej przypadła do gustu konkursowemu jury, które wyróżniło naszą uczennicę kwalifikacją do wystawy pokonkursowej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Wszystkie biorące w konkursie  prace powstały pod okiem pani Magdaleny Majer.