• Wydarzenia 2020/2021

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• 24.04.2021 07:45
        • "Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem. (…)

Antoine Saint-Exupery

W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji organizowanej przez PAH (Polska Akcja Humanitarna) i zapoznali się z tematyką oszczędzania wody, problematyką niedoboru wody oraz sposobu jej pozyskiwania. Dzięki współpracy dowiedzieliśmy się z jakimi problemami boryka się nasza Ziemia. Jak wygląda sytuacja wodna w Somalii i Sudanie Południowym.

• Celem akcji jest szerzenie wiedzy o tym, że:

-Dostęp do czystej wody to prawo człowieka, podstawa ludzkiej godności i możliwości
          rozwoju.

-Setki milionów ludzi na świecie nadal nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej, sanitariatów i punktów mycia rąk.

-Woda odgrywa ważną rolę w kontekście wspierania dobrobytu, eliminowania nierówności i radzenia sobie ze zmianami klimatycznymi.

W ramach akcji podjęliśmy szereg działań, które były realizowane w daniach od 15-19 marca w klasach IV-VIII na lekcjach przyrody, geografii.

22 marca odbył się Wielki Finał i podsumowanie, a w miesiącu kwietniu dołączyliśmy do kolejnej akcji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Dziękuję wszystkim za włączenie się w obchody Światowego Dnia Wody. Organizator. Mariola Dziubka

Zapraszam do obejrzenia galerii prac, które zostały wykonane przez uczniów klas IV-VII