• POLECANE KSIAŻKI

• Folder - S

• 02.02.2021 10:23
          • „Skarby” Chmielewska J.

Powieść kryminalna dla dzieci i młodzieży będąca kolejną częścią przygód rodzeństwa - Janeczki i Pawełka Chabrowiczów. Akcja powieści toczy się w Algierii. Bohaterowie biorą udział w poszukiwaniu skarbu a jednocześnie pomagają algierskiej policji w ujęciu szajki złodziei.

„104 - piętrowy domek na drzewie” A. Griffiths

Książka stanowi ósmy tom zabawnej i popularnej serii dla dzieci. Bohaterowi Andy i Terry mieszkali na drzewie w domku 91 – piętrowym, ale się rozbudowali i teraz mają domek 104 – piętrowy, a w nim m.in.: piętro głupich kapeluszy, łąkę pełną kaczeńców, płoszeńców i pomyleńców oraz wiele innych atrakcji. Chłopaki zapraszają, właźcie …

• Folder - M

• 20.05.2020 13:52
          • „Mazurscy w Podróży. T. 1: Bunia kontra fakir” A. Stelmaszyk

Rodzina Mazurskich to najbardziej zakręcona rodzina na świecie! Główny bohater książki to jedenastoletni Jędrek Mazurski, który razem z rodzicami, kuzynką Marcelą, oraz babcią postanawiają wybrać się w podróż po Europie. Rodzina podróżuje samochodem, zatrzymując w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele przygód – czasem zabawnych a innym razem mrożących krew w żyłach. Czy mimo wszystko Mazurskim uda się odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca? Kim jest podejrzany fakir, który podąża za rodziną z kraju do kraju?

„Martynka. Księga przygód”  G. Delahaye

Seria książek dla dzieci, które wzruszają, bawią i uczą. Dużo pozytywnych emocji. Bohaterowie pomagają sobie wzajemnie, dążąc do szczęśliwego zakończenia.

„Magiczne drzewo. T. 1: Czerwone krzesło” A. Maleszka

Tom pierwszy popularnej serii opowiada historię trojga polskich dzieci, które muszą pokonać wiele przeciwności losu, aby odzyskać miłość rodziców pochłoniętych zarabianiem pieniędzy. W powieści obecny jest świat magii w postaci czerwonego krzesła o niezwykłych właściwościach.

• Folder - K

• 20.05.2020 13:53
          • „Klub Kociaków Słodziaków” E. Zarębska

Bohaterkami serii książek są: Ania, Małgosia, Lila, Róża, Ela i Maja - każda ma ślicznego kotka. Dziewczynki założyły klub, aby spotykać się i opowiadać o przygodach swoich pupilów. Książki są przeznaczone dla czytelników w wieku 6-9 lat. Historyjki są zabawne i pouczające.

„Koalicja szpiegów. T. 1: Luminariusz” A. Stelmaszyk

Trylogia „Koalicja szpiegów” to historia w stylu przygód Jamesa Bonda: ucieczki, pościgi, skoki na spadochronie, tajne szyfry i zagadki.  Bohater to trzynastoletni chłopak, który pewnego dnia otrzymuje list, którego autor sugeruje, że śmierć jego rodziców nie była dziełem przypadku.  Robert postanawia rozwiązać tę tajemnicę.

„Koniki z Szumińskich Łąk. Marcysia” A. Tyszka

Seria książek, których akcja rozgrywa się w stajni w Szuminie. Tutaj koniki i kucyki znajdują bezpieczną przystań i oddanych przyjaciół. W tej części do Szumińskich Łąk przybywa Siwy – konik polski. Marcysia ma nadzieję znaleźć w nim bratnią duszę ….

• Folder - C

• 15.04.2020 12:22
          • „Charlotte. T. 1: Charlotte i koń marzeń” N. Neuhaus

Chatrlotte mieszka w pobliżu stadniny. Jej całym światem są konie. Po tym, jak jej ulubiony koń o imieniu Cento został sprzedany, Charlotte przyrzekła sobie, że już nigdy nie dosiądzie żadnego konia. Do czasu ….  Trafia na francuską wyspę i tam w lokalnym klubie dowie się, czym tak naprawdę jest jazda konna. Stanie przed wyzwaniem zdobycia zaufania pełnego temperamentu konia, tak innego od koni, z którymi dotąd współpracowała.

„Czy wojna jest dla dziewczyn?” P. Beręsewicz

Ta książka opisuje historię małej Eli, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i popsuła jej dzieciństwo. Tatę wezwały ważne sprawy i nie chciały wypuścić a mamę - lekarkę pochłonęła bez reszty praca. Ela musi nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości, nie beczeć, uważać na słowa, dochowywać tajemnic. A jest tylko małą dziewczynką … Książka wydana w serii Wojny Dorosłych - Historie Dzieci.

• Folder B

• 02.06.2020 11:59
          • „Był sobie pies” W. Bruce Cameron

Pierwsza książka z serii Był sobie pies. Historia psa Baileya, który po krótkim i smętnym  życiu odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Trafia pod opiekę ośmioletniego Ethana, który bardzo go kocha. Jednak życie z ukochaną rodziną, to nie koniec przygód Baileya, ponieważ bohater odradza się w ciele kolejnego psa. Książka jest bardzo wzruszająca i zabawna.

„Baśniobór” B. Mull

Seria należy do najpopularniejszych książek dla dzieci i młodzieży.  Bohaterowie, to rodzeństwo, które zostaje wysłane na dwa tygodnie do dziadka. Dzieci nie wiedzą, że ich dziadek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. Rodzeństwo, pomimo przestróg dziadka, uwalnia groźne siły zła, którym teraz trzeba stawić czoło.

„Basia” Z. Stanecka, M. Oklejak

Seria książek opisująca przygody kilkulatki o imieniu Basia. Jej wizytę w bibliotece,  u dentysty, wyprawę na narty,  do lasu, na piknik. Basia poznaje obsługę tableta, dowiaduje się o obowiązku segregowania śmieci, …..

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica gazety” M. Widmark, H. Willis

Seria książek, których akcja rozgrywa się w szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Lasse i Maja, to uczniowie tej samej klasy; wspólnie prowadzą biuro detektywistyczne. W każdym tomie książki bohaterowie rozwiązują inną zagadkę.