• POLECANE KSIAŻKI

• Folder - Ż

• 23.04.2020 11:28
          • „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” A. Lobel

Seria książek, opowiadająca  o przyjaźni dwóch płazów – Żabka i Ropucha. Książki oddają w krótkich, pozbawionych zbędnych słów tekstach, prostotę codzienności i głębię przyjaźni bohaterów.  Lapidarny styl wypowiedzi i sytuacyjny komizm to atuty tej serii.

Postaci głównych bohaterów zostały skonstruowane na zasadzie wyraźnej opozycji. Żabek jest radosnym optymistą, potrzebuje stałej obecności swego kolegi. Ropuch bywa marudny,  lubi spanko i odpoczywanko.

Zapraszamy do  świata Żabka i Ropucha…

• Folder - I

• 21.04.2020 15:02
          • „Ida Sierpniowa” M. Musierowicz

Bohaterką książki jest brzydka, ruda, chuda i nieszczęśliwie zakochana Ida Borejko. Bohaterka ucieka z rodzinnych wakacji nad jeziorem i aby nie umrzeć z głodu zatrudnia się jako dama do towarzystwa u pana Paszkieta. Tam poznaje chłopaka o imieniu Krzysiek i zakochuje się nieszczęśliwie … Historia Idy bawi i wzrusza. Książka stanowi tom 4 serii Jezycjada.

• Folder - E

• 19.05.2020 09:19
          • „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Tom 1” A. Mielech

Seria opowiada o przygodach Emi, która razem z koleżankami zakłada tajny klub. Motto klubu brzmi: „Nigdy więcej nudy! Kto chce wstąpić do klubu, musi jak najszybciej nauczyć się, że: "Nic u nas nie wskóra płaczka, chwalipięta, samolub, zakalec. Tchórz, jędza i zarozumialec. Tajny Klub to jest superpaczka!"

„Elena. T. 1: Wygrać z losem” N. Neuhaus

Powieść dla młodzieży o miłości do koni, ale także o zagadce z przeszłości, intrydze kryminalnej i o zakazanym uczuciu. Stadnina rodziców Eleny tonie w długach. Elena zakochuje się w synu właścicieli konkurencyjnej stadniny. Między obu rodzinami panuje nienawiść, przyczyny której tkwią w przeszłości.

• Folder - Z

• 14.05.2020 16:19
          • „Zwiadowcy” J. Flanagan

„Zwiadowcy. T. 1: Ruiny Gorlanu” to bestsellerowa seria fantastycznych historii dla młodzieży o nastoletnim Willu sierocie, który zostaje czeladnikiem w korpusie zwiadowców.

„Zosia z Ulicy Kociej. Na psa urok” A. Tyszka

Seria opowiada o zabawnych perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W dziesiątej części między innymi: psiulig z Kiarą, wizyta u psierot i dezodoranta od Dyzia. Mieszkańcy na Kociej 5 nigdy się nie nudzą!

• Folder - W

• 14.04.2020 11:03
          • „Werka Rozterka i kempingowa niania” P. Hermes

Seria książek o Werce. Dziewczynka kocha zwierzęta i piłkę nożną. Jest też bardzo ciekawska i ma sto pomysłów na minutę. Każda z przygód uczy ją czegoś nowego. W tej części bohaterka zrozumie, że można kochać kilka osób równie mocno. Seria zabawnie i ciepło opowiada o rodzinie, przyjaźniach i zwyczajnym, codziennym życiu, które może być fascynującą przygodą.