• POLECANE KSIAŻKI

• Folder B

• 02.06.2020 11:59
        • „Był sobie pies” W. Bruce Cameron

Pierwsza książka z serii Był sobie pies. Historia psa Baileya, który po krótkim i smętnym  życiu odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Trafia pod opiekę ośmioletniego Ethana, który bardzo go kocha. Jednak życie z ukochaną rodziną, to nie koniec przygód Baileya, ponieważ bohater odradza się w ciele kolejnego psa. Książka jest bardzo wzruszająca i zabawna.

„Baśniobór” B. Mull

Seria należy do najpopularniejszych książek dla dzieci i młodzieży.  Bohaterowie, to rodzeństwo, które zostaje wysłane na dwa tygodnie do dziadka. Dzieci nie wiedzą, że ich dziadek jest strażnikiem tajemniczego Baśnioboru. Rodzeństwo, pomimo przestróg dziadka, uwalnia groźne siły zła, którym teraz trzeba stawić czoło.

„Basia” Z. Stanecka, M. Oklejak

Seria książek opisująca przygody kilkulatki o imieniu Basia. Jej wizytę w bibliotece,  u dentysty, wyprawę na narty,  do lasu, na piknik. Basia poznaje obsługę tableta, dowiaduje się o obowiązku segregowania śmieci, …..

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica gazety” M. Widmark, H. Willis

Seria książek, których akcja rozgrywa się w szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Lasse i Maja, to uczniowie tej samej klasy; wspólnie prowadzą biuro detektywistyczne. W każdym tomie książki bohaterowie rozwiązują inną zagadkę.