• Klasy 4-8

• Przedświąteczna loteria cieszyła się dużym powodzeniem!

• 06.01.2022 08:51
          • W dniach 14 i 15 grudnia na łączniku szkoły odbyła się charytatywna loteria fantowa. Fanty, a było ich ponad 150, przynieśli uczniowie klas 7 i 8, 43 osoby zaangażowały się w ten projekt.  W wyniku loterii zebrano ponad 550 zł, które zostały przekazane na rzecz Dominika Breksy na operacje po rozległych poparzeniach. Początkowo pieniądze miał otrzymać roczny Jurek Kucharski na operację serca lecz jego zbiórka skończyła się sukcesem dużo wcześniej niż planowano.
            Serdeczne podziękowania tym, którzy włączyli się w akcję, a przede wszystkim Alicji, Gabrieli i Ewelinie z klasy 7a oraz Oli, Julii M. i Julii P. z klasy 7b za przeprowadzenie loterii.
            Jadwiga Mazurek opiekun SU klas 7

• „Bądź Mikołajem dla zwierząt”

• 23.12.2021 08:55
          • Tuz przed Świętami Bożego Narodzenia schronisko dla bezdomnych zwierząt otrzymało nasze wsparcie w postaci karmy dla kotów i psów. To uczniowie klas IV-VIII aktywnie włączyli się w akcję SU zbierania żywności na rzecz naszych milusińskich. Kolejny raz okazali swoje wielkie serce.
            Za okazaną pomoc należą się wszystkim serdeczne podziękowania.
            Koordynator akcji: Renata Świstowska

• Konkurs na świąteczną dekorację drzwi „Świąteczne inspiracje”

• 21.12.2021 12:04
          • W ostatnim tygodniu nauki stacjonarnej w 2021r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs na świąteczną dekorację drzwi sal lekcyjnych pod hasłem „Świąteczne inspiracje” ogłoszony w grudniu przez Samorząd Uczniowski. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4 – 8. Komisja konkursowa jednogłośnie przyznała najwyższą liczbę punktów dekoracji, która znajdowała się na drzwiach sali nr 33. Jednak trzeba przyznać, że dekoracje wykonane na pozostałych drzwiach, w tym również na drzwiach zaplecza przy pracowni chemicznej, były niemniej interesujące, a ich autorzy wykazali się  niejednokrotnie oryginalnymi pomysłami, co jest widoczne na załączonych zdjęciach.

• „Z MUFFINKĄ NA DŁONI”

• 16.12.2021 10:12
          •

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają  się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących. Dzięki temu uczą się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących. Tym razem uczniowie klas IV-V wzięli udział w akcji SU „Z muffinką na dłoni”. Podczas długiej przerwy międzylekcyjnej odbyła się charytatywna sprzedaż własnoręcznie wykonanych muffinek, babeczek i pierników, a słodkie przekąski można było kupić za symboliczną złotówkę. Kolorowe smakołyki cieszyły się ogromnym powodzeniem - udało się zebrać 266zł! Dochód z akcji zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Marceliny Lewickiej - dziewczynki z Zamościa z zespołem Retta.

Za pomoc i otwarte SERCE NA DŁONI należą się wszystkim serdeczne podziękowania.

Pamiętajcie… dobro wraca 😊!

Koordynatorzy akcji: Renata Świstowska, Judyta Buczkowska

• Akcja MEN - Szkoła Pamięta

• 29.10.2021 07:16
          •

W tym roku ponownie nasza Placówka wzięła udział w Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - Szkoła Pamięta. Celem tego projektu było upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych, postaci oraz  rocznic, które na zawsze powinny pozostać w naszych sercach i pamięci. Tym razem wspólnie z uczniami klas 4C i 5B odwiedziliśmy Muzeum Martyrologii ,,Rotundę” w Zamościu. Nasze działanie było wsparte przez Samorząd Uczniowski, który zajął się zbiórką zniczy.

Uczniowie biorący udział w naszej akcji mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat historii regionalnej miasta Zamość, a także złożyć hołd poległym Polakom w okresie II wojny światowej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za przekazane znicze oraz właściwą postawę podczas zwiedzania Zamojskiej Rotundy.Koordynatorzy akcji:  J. Buczkowska i G. Grzywna