• 2019/2020

• W BAJKOWYM ŚWIECIE BRZECHWY

• 29.11.2019 16:21

• 22 listopada 2019 r. mieliśmy okazję przenieść się do magicznej krainy i wysłuchać przepięknych występów młodych artystów.
          (WZ)

• Pierwszoklasiści z sześciu zamojskich szkół podstawowych zaprezentowali bogaty repertuar wierszy Jana Brzechwy i przenieśli  nas do uroczego świata, w którym wszystko może się zdarzyć. Wcielili się w role bajkowych zwierzątek i pokazali nam szeroki wachlarz ludzkich zachowań. Czy dobrych??? … Zgromadzona publiczność miała okazję przekonać się sama. W komisji konkursowej zasiadło jury w składzie: p. Eulalia Tomaszczuk polonista, poetka, p. Maria Duławska - polonista, poetka, p. Edyta Wasil – V-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu.

Oceny uczestników dokonano w oparciu o następujące kryteria:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie

- interpretacja tekstu

- kultura słowa

- wyraz artystyczny: gest, ruch, strój

Po wnikliwym wysłuchaniu 22 recytacji jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Gąska Dawid – SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza – „Brudas”

II miejsce: Bachta Mateusz – Katolicka SP im. Świętego Ojca Pio – „Pomidor” Gruszka Lena – SP nr 3 im. Elizy Orzeszkowej – „Kwoka”

III miejsce: Michalczuk Alicja - SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Waleriana Łukasińskiego – „Samochwała” Krempla  Nikola – SP nr 4 im. Stefana Batorego – „Na straganie”

Wyróżnienia:

Douse Karolina - SP 3 im. Elizy Orzeszkowej – „Na straganie”

Piela Julita - SP 3 im. Elizy Orzeszkowej„Żaba”