• Archiwum

• Dzień Sportu w Gimnazjum

• 21.06.2016 16:59
          • Nasi gimnazjaliści na sportowo uczcili zbliżający się koniec roku szkolnego. Zmagali się w różnych dyscyplinach sportowych, a rywalizacji towarzyszyły same pozytywne emocje na miarę EURO 2016. Nie zawiedli kibice, a wśród nich wychowawcy i nauczyciele, którzy wytrwale dopingowali swoich podopiecznych.
          • SUKCESY V EDYCJI CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

• 13.06.2016 08:14
          • W dniu 09.06.2016 odbył się finał V Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach wzięli udział następujący uczniowie z klas 1-3 gimnazjum: Chwiejczak Filip 1A, Aurzecki Jakub 1A, Matwij Jakub 1A, Wiejak Emilia 1A, Gromadzki Hubert 1A, Kaczmarek Zofia 1B, Ładniak Patryk 2C, Woźniak Kamil 2C, Cymerman Adrian 2C, Adamczuk Jakub 2C, Nikodem Zuzanna 2B, Schab Magdalena 2B, Góra Angelika 3A, Horembała Zofia 3A, Irla Daniel 3A, Madej Angelika 3A, Miedźwiedź Patryk 3A, Muszyńska Marta 3A, Pawlak Kacper 3A, Sokołowska Dagmara 3A, Suwała Karolina 3A, Szewczuk Paweł 3A, Świderski Filip 3A, Czerwonka Karol 3B, Hałasa Wiktoria 3B, Herbin Weronika 3B, Kolano Karol 3B, Kozłowska Magdalena 3B, Malczewska Joanna 3B, Martyniuk Kacper 3B, Mazurek Daniel 3B, Palikot Sebastian 3B, Radecki Jakub 3B, Skalska Paulina 3B, Albingier Daniel 3C, Altmajer Weronika 3C, Buczek Sebastian 3C, Juszkiewicz Klaudia 3C, Konopka Sylwia 3C.
            Uczniowie nagrodzeni medalami na podium w konkurencjach biegowych:
            ·         Miedźwiedź Patryk (3A) w biegu na 100m – II miejsce z wynikiem 12,32
            ·         Palikot Sebastian (3B) w biegu na 600m -  I miejsce z wynikiem 1:48:31
            ·         Matwij Jakub (1A) w biegu na 1000m – I miejsce z wynikiem 3.06
            Pozostali uczniowie startujący w konkurencjach biegowych zajęli następujące lokaty:
            ·         Martyniuk Kacper (3B) w biegu na 300m – IV miejsce z wynikiem 42,60
            ·         Radecki Jakub (3B) w biegu na 600m – IV miejsce
            ·         Mazurek Daniel (3B) w biegu na 1000m – IV miejsce z wynikiem 3,22

Uczniowie nagrodzeni medalami na podium w konkurencjach technicznych:
            ·         Irla Daniel (3A) w rzucie oszczepem – II miejsce z wynikiem 27,14m
            ·         Czerwonka Karol (3B) w rzucie oszczepem – III miejsce z wynikiem 26,77m
            Uczniowie zakwalifikowani na kolejnych pozycjach w konkurencjach technicznych:
            ·         Skalska Paulina (3B) w pchnięciu kulą – V miejsce z wynikiem 7,95m
            ·         Cymerman Adrian (2C) w skoku w dal – IV miejsce z wynikiem 4,84m
            ·         Miedżwiedż Patryk (3A) w skoku w dal – V miejsce z wynikiem 4,82m
            ·          Madej Angelika (3A) w rzucie oszczepem – V miejsce z wynikiem 18.97m
            Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
            Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Marzena Głąb, p. Agnieszka Mazurek oraz wychowawcy klas 3A i 3B p. Katarzyna Skalska, p. Marta Gromek. Tekst i foto: Marzena Głąb

• Wojewódzka Gimnazjada LA

• 06.06.2016 16:59
          • 18.05.2016 roku w Zamościu odbyła się Rejonowa Gimnazja Ligi LA, w wyniku której uczeń naszej szkoły awansował do Wojewódzkiej Gimnazjady LA indywidualnie. Awans do Wojewódzkiej Gimnnazjady wywalczyły dwa pierwsze zespoły w swoich kategoriach. Lista zgłoszonych zawodników do Wojewódzkiej Gimnazjady La indywidualnie  - Rejon - Zamość: Chłopcy -  rzut oszczepem

1. Maksymowicz Karol        32,64 G. Dołhobyczów p. Hrubieszów Awans
               2. Popko Szczepan        31,56 G.1 Zamość Awans
               3. Świderski Filip        28,60 G.3 Zamość Awans
            Wojewódzka Gimnazjada została rozegrana 31.05.2016 w Puławach. Uczeń klasy 3A naszego gimnazjum Filip Świderski rywalizował w konkurencji technicznej rzutu oszczepem z najlepszymi. Podczas rywalizacji w Wojewódzkiej Gimnazjadzie osiągnął  bardzo dobry wynik 31,70. Tekst i foto: Marzena Głąb
          • Czwartki LA - 25.05.2016 r.

• 30.05.2016 08:42
          • 25.05.2016 roku na stadionie zamojskiego OSiR-u obyło się IX spotkanie w tegorocznej edycji „Czwartków lekkoatletycznych”. Imprezę organizują wspólnie zamojskie Towarzystwo Krzewienie Kultury Fizycznej oraz Klub Sportowy Agros. W zmaganiach w biegach, rzutach i skokach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Najlepsze lokaty w zawodach  dla naszego gimnazjum przedstawiają się następująco:
            Rzut oszczepem chłopców :
            • Świderski Filip (3A) – II MIEJSCE (30,56m)
            • Czerwonka Karol (3B) – III MIEJSCE (27,90m)
            Skok w dal chłopców :
            • Mazurek Daniel (3B) – III MIEJSCE (4,91m)
            Bieg na 600m chłopców :
            • Palikot Sabastian (3B) – II MIEJSCE (1,56:09)
            Gratulujemy zawodnikom, którzy zapewne już w czwartek, 02 czerwca znowu będą się zmagać w konkurencjach lekkoatletycznych. Będzie to już X – ta ostatnia edycja „Czwartków lekkoatletycznych”.
            Tekst i foto : Marzena Głąb
          • Szkolna Liga Siatkówki

• 18.05.2016 08:31
          • Dnia 14 kwietnia zakończyły się zmagania Szkolnej Ligi Siatkówki zorganizowanej w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klas II ,,Jak zachęcić uczniów do uprawiania sportu?” przez jego uczestników w czasie pozalekcyjnym. W rozgrywkach brało udział 6 drużyn z całego gimnazjum. Rozgrywki te na pewno zachęciły uczniów do czynniejszego uprawiania sportów. Po zaciekłych rozgrywkach otrzymaliśmy następujące:
            Miejsce I Klasa IIIB w składzie: Podolak Jan, Kolano Karol, Martyniuk Kacper, Czerwonka Karol, Duszejko Julia
            Miejsce II Klasa 3a - 2 skład: Babiuch Kamil, Wawrych Sebastian, Pawlak Kacper, Miedźwiedź Patryk, Bojar Kacper
            Miejsce III 3a/pierwszy skład: Rafał Nocko, Daniel Irla, Mateusz Kniaź, Angelika Madej.