• Archiwum

• Medale dla najlepszych

• 03.10.2016 16:41
          • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, jak co roku wyłoniły najlepszych tenisistów szkoły, którzy będą reprezentować naszą placówkę podczas gimnazjady. Do rozgrywek przystąpiło 24 gimnazjalistów z klas 1, 2 i 3, którzy walczyli w dwóch kategoriach. Panowie rozegrali mecze systemem pucharowym, a panie rywalizowały w systemie każdy z każdym. Tradycyjne losowanie numerków startowych i przedstawienie regulaminu zawodów rozpoczęło turniej tenisowy. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi, oraz niebywałą koncentracją uwagi i determinacją w walce o medale. Zaprezentowali wysoki poziom gry, jak również zdolności sędziowskie. Nie zabrakło również dobrej zabawy i wyśmienity humor nie opuścił nawet tych, którzy odpadli już w pierwszej rundzie turnieju. Zwycięzcą w kategorii chłopców okazał się Kamil Woźniak z klasy 3c, tuż za nim na 2 pozycji uplasował się Mateusz Kalman z klasy 1b, a na 3 medalowym miejscu znalazł się Daniel Pietrynko  z klasy 3a. Złotą medalistką wśród gimnazjalistek została Magdalena Żuk z klasy 3b, która pokonała swoje rywalki Julię Zawiszę z klasy 3a (II miejsce) i Paulinę Gorę z klasy 3a (III miejsce). Najlepsi tenisiści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, medalami i pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnych zawodów tenisowych. Mistrzostwa odbyły się 3 października 2016r. W Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, a nad sprawnym ich przebiegiem czuwała Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego. Tekst i foto Marzena Gąska

• Gimnazjaliści w strefie medalowej

• 02.10.2016 08:42
          • Nasi zawodnicy kolejny już raz stanęli przed swą życiową szansą, ambitnie walczyli o medale i niektórzy z nich stanęli na najwyższym stopniu podium. Konkurencja jest ogromna, ale oni potrafili niezłomnie walczyć o zwycięstwo.
            Uczeń klasy 2a - Gromadzki Hubert  znokautował  swych rywali  i z wynikiem 10,84 zajął I miejsce w pchnięciu kulą. Warto wspomnieć, że na ostatnich zawodach Hubert również zajął I miejsce z rekordem życiowym i nowym rekordem szkoły 11,55. Nasz najlepszy kulomiot zdobył również brązowy medal w biegu na dystansie 100m i wynikiem 12,07.
            Liderką skoku wzwyż okazała się również nasza uczennica Diana Jeruzal z klasy 3b, która z najlepszym rezultatem-135cm uplasowała się na I miejscu i zabrała ze sobą pamiątkowy złoty medal.
            Ogromną wytrzymałością pochwalił się uczeń klasy 2a Jakub Matwij, który w wielkim stylu pokonał konkurencję w biegu na dystansie 1000m. Prowadził od startu i to on jako pierwszy przekroczył linię mety.
            Zawody odbyły się na stadionie OSiR 29 września 2016r., a opiekunem naszych wspaniałych uczniów była p. Marzena Gąska i p. Krzysztof Gęborys-nauczyciele wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 3.
            Wszystkim startującym serdecznie dziękujemy za wzorową sportową postawę, a medalistom gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów sportowych, oraz nowych rekordów. Tekst Marzena Gąska Foto Krzysztof Gęborys.
          • Czwartki Lekkoatletyczne na medal

• 27.09.2016 10:56
          • 23 września na dobre zapisał się w pamięci wielu naszych gimnazjalistów, którzy wystartowali w zawodach sportowych w ramach czwartków LA. Reprezentowali naszą szkołę i wielu z nich zakończyło swą rywalizację na wysokich medalowych lokatach. Niektórym zabrakło bardzo niewiele, by znaleźć się w ścisłym finale. A oto Ci, którzy odnieśli niebywały sukces:
            Gromadzki Hubert (2a) – I miejsce w biegu na dystansie 100m (wynik: 12,42) i I miejsce w pchnięciu kulą ( rekord życiowy: 11,55),
            Matwij Jakub (2a) – II miejsce w biegu na dystansie 100m (wynik: 12,83),

Janowski Mateusz (2b) – II miejsce w biegu na dystansie 600m (wynik: 1,53,71),

Tański Miłosz (2b) – III miejsce w biegu na dystansie 600m (wynik: 1,54,16),

Świstowski Oskar (2b) – III miejsce w biegu na dystansie 300m (wynik: 50,90), znalazł się też w ścisłym finale wśród 8 najlepszych w skoku w dal (wynik:4,23),

Piesiak Adrian (2b) – IV miejsce w biegu na dystansie 300m (wynik: 53,57),

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w strefie medalowej, a tym, którzy mieli pecha mówimy: „głowa do góry, następnym razem będzie lepiej”!

Zawody odbyły się 23 września na obiekcie sportowym OsiR w Zamościu., a opiekunem naszych zawodników była Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 3.

• I edycja Czwartków LA

• 13.09.2016 11:27
          • Uczniowie naszej szkoły silną grupą reprezentowali gimnazjum w I edycji Czwartków LA. W rundzie jesiennej odbędzie się pięć edycji zawodów. W poprzednim sezonie gimnazjum zajęło wysokie II miejsce wśród zamojskich gimnazjum i tym samym dostało w Urzędu Miasta Zamość dofinansowanie na nowy sprzęt sportowy. W obecnym sezonie również liczymy na dobre starty naszych uczniów, którzy już  nie zawiedli w I edycji. A oto najlepsze wyniki:
            Im Karolina Strenciwilk kl. 1c w skoku wzwyż z wynikiem 115 cm
            I m Hubert Gromadzki kl. 2a w pchnięciu kulą z wynikiem 10,44 cm
            III m Ola Ciupak kl.1b bieg na 600 m z wynikiem 2,02 s
            II m Jakub Adamczuk kl. 3c bieg na 100 m z wynikiem 11,97 s
            II m Jakub Matwij bieg na 1000 m z wynikiem 3,18 s
            Gratulujemy naszym uczniom, gdyż  w każdej konkurencji startowała duża ilość zawodników z różnych szkół. Szczególnie dziękujemy uczestnikom klas sportowych klasy 1b i 3c za liczne uczestnictwo w zawodach. Na następną edycją zapraszamy 23 września. nauczyciel wychowania fizycznego - Agnieszka Mazurek