• Wydarzenia 2020/2021

• Konkurs plastyczny „Kolory Niepodległości”

• 18.12.2020 14:27
          • Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu w ramach obchodów Odzyskania Niepodległości przez Polskę ogłosiła konkurs plastyczny „Kolory Niepodległości”. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkół podstawowych z powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i m. Zamość. Laureatami konkursu Miasta Zamość zostały uczennice z naszej szkoły:

I miejsce Nadia Rudnicka – praca powstała pod kierunkiem nauczyciela p.Anny Stabińskiej

II Kornelia Szajnoga  – praca powstała pod kierunkiem nauczyciela p. Lidii Palikot

III Anita Andruszkiewicz– praca powstała pod kierunkiem nauczyciela p. Agnieszki Petrzelis

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów! Nagrody  dostarczył do szkoły poseł Tomasz Zieliński. Galeria >>>>>

Tekst: Anna Stabińska

• 11.11.2020 09:45
          • W dniu 11 listopada rokrocznie obchodzimy Święto Niepodległości. Dzień upamiętnia wydarzenia z 1918 roku, kiedy Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Tegoroczne obchody ze względu na pandemię koronawirusa miały inny charakter niż zwykle. Nie mogliśmy się spotkać w szkole na uroczystym apelu, aby celebrować to arcyważne wydarzenie z przeszłości. Nasza społeczność szkolna podjęła szereg działań, które miały na celu budowanie tożsamości narodowej i postaw patriotycznych. Nauczyciele historii przeprowadzili lekcje na temat: ,,Droga Polski do niepodległości”, dokładnie opisując dążenia Polaków do odzyskania suwerenności. W zajęcia te zostali zaangażowani również uczniowie, którzy przygotowali prezentacje multimedialne z tej tematyki. Dodatkowo zostały przeprowadzone patriotyczne działania: „ Jesteśmy biało-czerwoni – tworzymy kotyliony” oraz „Flaga na 5”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród naszych podopiecznych. Ponadto nasi uczniowie wspólnie z nauczycielami wzięli udział w kolejnej edycji akcji MEN: ,,Szkoła do hymnu i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego”, uroczyście odśpiewując słowa Józefa Wybickiego podczas lekcji zdalnych.

• Konkurs plastyczny "Życie Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca" rozstrzygnięty

• 09.11.2020 12:32
          • Komisja w składzie: p. I.Dubina, p. R.Świstowska i p. E. Brożek oceniały prace na poszczególnych poziomach klas.
            KLASY 6

• Uczniowie klasy 2c zapraszają na lekcję historii Polski

• 13.11.2020 15:35

• Czym jest wolność? Co oznacza, że kraj jest niepodległy?  Na takie pytania
            z okazji Święta Odzyskania Niepodległości  pomogą odpowiedzieć nam uczniowie klasy 2c, którzy pod kierunkiem pani Katarzyny Szaniawskiej i pani Marty Gorzkiewicz przygotowali barwną lekcję historii, oddając pamięć tak ważnej dacie w historii Polski - 11 listopada 1918r.

• Szkoła Pamięta

• 08.11.2020 20:31
          • ,,Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. Celem tego projektu było upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych, postaci oraz  rocznic, które na zawsze powinny pozostać w naszych sercach i pamięci. I tym razem nasi uczniowie wykazali się właściwą postawą, przysyłając nam mnóstwo prac o szerokiej tematyce - począwszy od historii lokalnych, krótkich życiorysów, a skończywszy na wnikliwych analizach wydarzeń historycznych z okresu niemieckiej okupacji. Zastosowana przez nich forma przekazu, była bardzo zróżnicowana, jednak we wszystkich można była zaobserwować wspólną cechę-pamięć o tych, których już niestety z nami nie ma, a którzy poprzez swoje codzienne życie, walkę i czyny na wieczność zapisali się w naszych umysłach i głęboko zakorzenili w sercach.

Dziękujemy wszystkim uczniom za nadesłane pracę, do których obejrzenia zachęcamy pod poniższym linkiem.