• Wydarzenia 2020/2021

• ,,Święto Chrztu Polski”

• 13.04.2021 14:24
          •
            ,,Święto Chrztu Polski”- 14 kwietnia 966 r. jest jedną z najważniejszych dat w historii Polski. W tym dniu rozpoczęła się chrystianizacja, a wraz z nią początek państwowości polskiej. Wagę tego wydarzenia warto podkreślić, wywieszając tego dnia flagę w barwach narodowych. Niech to działanie naszych uczniów będzie symbolem aktywności patriotycznej, a także wyrazem pamięci o naszych chrześcijańskich korzeniach.
          • konkurs fotograficzny „Mój kot”

• 08.05.2021 13:17
          • W naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny „Mój kot”. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział. Wszystkie fotografie są wyjątkowe i pokazują cudowną więź łączącą ludzi i zwierzęta. W tym roku oprócz zdjęć kotów, uczniowie nadesłali także fotografie innych pupili. Wszystkim serdecznie dziękuję i gratuluję pięknych zwierząt. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć. Anna Bełz.

• 7 kwietnia 2021 Światowy Dzień Zdrowia

• 08.05.2021 13:18

• Jako koordynator programu "Szkoła Promująca Zdrowie" pragnę podziękować wybranym uczniom  podjęcia wyzwania pt." HASH TAG - HASŁO ROKU NA ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA"w formie kartki okolicznościowej. Podziękowania za piękne kartki kieruję w stronę uczennic:  klasy 7c Wiktorii Kostrubiec i Kingi Lachawiec oraz uczniów klasy 5a Mariusza Karczewskiego i Grzegorza Juszczaka. Uczniowie naszej szkoły zaproponowali następujące hasła na obecny 2021 rok:
            #SPORTOWO=ZDROWO!
            # Niechaj każdy się dowie, że na pierwszym miejscu powinno być zdrowie.
            #Zdrowe.Zdrowe ciało.
            #Odżywiaj się zdrowo.
            Tekst: Marzena Głąb

• Światowy Dzień Poezji

• 06.04.2021 10:13
          • Światowy Dzień Poezji jest świętem obchodzonym corocznie 21 marca. Ustanowione zostało ono przez UNESCO jesienią 1999 roku. Z tej okazji uczniowie klasy 7 a pisali wiersze. Zadanie polegało na napisaniu utworu poetyckiego mającego formę wiersza Wisławy Szymborskiej „Możliwości”.
          • Prezentacje z okazji Dnia Kobiet

• 10.03.2021 11:55
          • Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje z okazji Dnia Kobiet.  Przedstawiają w nich sylwetki kobiet, które odniosły sukces w świecie nauk ścisłych. Ich osiągnięcia są dowodem na to, że kobiety dążące do celu zawsze mogą go osiągnąć, a dzięki ambicjom, nauce i pracy skutecznie dorównują mężczyznom w tej drodze. Prezentacje zostały wykonane w ramach projektu pod opieką nauczyciela fizyki. Wszystkich zainteresowanych, nie tylko naukami ścisłymi, zapraszamy do obejrzenia.

Kobiety_w_swiecie__nauki_Women_in_the_Science.ppsx

Slawne_kobiety_w_swiecie_nauki.ppsx