• Lekcja w Kinie

• 24.04.2017 10:55
          • W dniu 10 kwietnia uczniowie klas pierwszych udali się na lekcję w kinie. Tematem przewodnim lekcji były poszczególne elementy filmu- od pomysłu, aż po kino, gdzie film jest oglądany.  Podczas lekcji mogliśmy dowiedzieć się wiele rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Czy wiedzieliście, że filmowcy używają połączenia kolorów- pomarańczowego i niebieskiego- aby przykuć naszą uwagę? Albo, że ryk tyranozaura w filmie ,,Jurrasic park'' to połączenie odgłosów wydawanych przez wiele zwierząt (między innymi niedźwiedzia, czy... koalę).
            Po lekcji mieliśmy okazję obejrzeć film ,,Gimnazjaliści nie płaczą''. Film był o dziewczynce chorej na białaczkę. Był niezwykle wzruszający i zmuszający do refleksji. Po filmie okazało się jednak,że gimnazjaliści płaczą, bo sporą część widowni doprowadził do łez.
            Lekcja w kinie spodobała się wszystkim  uczniom, którzy zgodnie przyznali, że chętnie by ją powtórzyli.
          • PRZEBUDZENI DO ŻYCIA

• 24.04.2017 10:53
          • 8 kwietnia  w Zamojskim Domu Kultury odbył się pierwszy etap XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”.  12 osób z różnych szkół powiatu zamojskiego zaprezentowało wybrane przez siebie utwory poetyckie i prozatorskie. Do Turnieju Wojewódzkiego został wytypowany Bartek Babicz- uczeń klasy 2b naszego gimnazjum. W Lublinie zmierzy się z przedstawicielami 19 powiatów województwa lubelskiego. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
          • Wojewódzki konkurs plastyczny ''Przemocy mówię - nie''

• 10.04.2017 10:26
          • Dn. 5.04 2017 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło sie podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego ph. „Przemocy mówię - nie“. Uczniowie naszej szkoły zdobyli główne nagrody wykonując prace na lekcjach plastyki. Prace plastyczne zawierały ciekawe rozwiązania problemu przemocy zarówno w rodzinie, w szkole jak, przeciw zwierzętom jak i w życiu codziennym. Przemoc to terroryzm, który jest obecny w mediach , ale też przemoc słowna z którą sie spotykamy na ulicy, w pracy, szkole. Uczniowie w pracach plastycznych proponowali rozwiązania tych problemów, przeciwdziałanie, ukazanie złej i dobrej strony tematu, a wnioski w tych pracach były pokazana za pomocą stosownych środków plastycznych oraz technik. I - nagrodę zdobył ucz kl. 5d Kacper Adamowicz, wyróżnienie ucz. kl 5d Szymon Turek, II- nagrodę otrzymała Alicja Jakubczak z kl. Ic a specjalną nagrodę Komendanta Policji również z kl Ic (gimnazjum) Franciszek Drozdowski. n-l plastyki K. Kopciowska
          • „Żołnierze Wyklęci”