• Wydarzenia 2023/2024

• ,,Szkoła pamięta”

• 27.10.2023 14:36
          • ,,Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEiN, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. Celem tego projektu było upamiętnienie ważnych wydarzeń historycznych, postaci oraz rocznic, które na zawsze powinny pozostać w naszych sercach i pamięci. W tym roku uczniowie klasy 7b i 5d złożyli hołd nieżyjących żołnierzom Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich. Ponadto odwiedziliśmy pomnik Józefa Piłsudskiego-jednego z ojców niepodległej Polski, a także Pomnik Ofiar Faszyzmu.
            Podczas dzisiejszej ,,historycznej wędrówki” uczniowie mogli poznać, utrwalić wiadomości na temat skomplikowanej drogi Polski do wolności, niehumanitarnych metodach stosowanych przez hitlerowskie Niemcy w czasie okupacji na terenie miasta Zamość. Koordynatorzy akcji: G. Grzywna, Magdalena Ludowska
          • Ślubowania nadszedł czas!!!

• 15.10.2023 23:04

• 12 października 2023 r. to był wyjątkowy dzień dla naszej społeczności szkolnej. Poprzez uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia przyjęliśmy do grona uczniów Szkoły Podstawowej 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu 94 pierwszoklasistów.
          • Edukujemy prawnie-Lekcje z Temidą

• 26.09.2023 17:22
          • W dniu 26.09.2023 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w nieodpłatnym programie edukacyjnym, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów szkoleniowych mogli się dowiedzieć na temat działania polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także pracy adwokatów oraz sędziów.  W drugiej części szkolenia młodzież została zapoznana z tematyką związaną z prawem, stalkingiem, oraz konsekwencjami łamania prawa w Internecie.
          • Wycieczka do Muzeum na Majdanku

• 21.09.2023 08:00
          • W dniu 20 września 2023 r. uczniowie klasy 8a i 8b zwiedzali Muzeum Państwowe na Majdanku. Była to ,,żywa lekcja historii”, która przybliżyła i utrwaliła uczniom wiedzę dotyczącą polityki okupacyjnej III Rzeszy. Przekazane przez przewodników informacje w sposób bardzo obrazowo nakreśliły niehumanitarne działania nazistów wobec innych narodowości, pokazując w ten sposób prawdziwe oblicze wojny. Autor: G. Grzywna