• Wydarzenia 2023/2024

• Wernisaż prac grafiki artystycznej pt. „Florystyczne inspiracje”

• 10.12.2023 10:38
          • W czwartek 7 grudnia w Galerii MDK „POZYTYW” odbył się wernisaż prac grafiki artystycznej pt. „Florystyczne inspiracje”. Pośród autorów wystawy znajduje się kilka uczennic naszej szkoły uczęszczających na zajęcia plastyczne MDK. Na ekspozycji możemy zobaczyć prace: Juli Krukowskiej (6c), Oliwii Naworol (6c), Igi Gadziny (6d), Natalii Magdziak (6d), Gabrieli Wilgos (7a), Wiktorii Saranowskiej (7d) i Eryki Zygarlickiej (7d). Wystawa jest efektem kilkumiesięcznej pracy w technice linorytu, a inspiracją do powstałych prac były motywy roślinne. Nauczycielem wprowadzającym młodzież w tajniki grafiki artystycznej jest Magdalena Majer. Wszystkich chcących zobaczyć wystawę zapraszamy  (w godz. 8.00-19.00) do Galerii MDK „POZYTYW”, ul. Kamienna 20, II piętro.
          • Innowacyjna historia zawitała do nas

• 27.11.2023 14:51
          • W dniach 22-24 listopada 2023 r. w naszej szkole były organizowane pokazy z wykorzystanie technologii VR. Uczniowie klas siódmych i ósmych mogli przenieść się w wydarzenia, które na lata zapisały się złotymi zgłoskami na kartach polskiej historii. Stali się oni uczestnikami działań Polaków podczas Powstania Warszawskiego oraz Bitwy Warszawskiej z 1920 r. Było to możliwe, dzięki technologii VR, która umożliwiła uczniom stworzenie w sposób wirtualny płaszczyzny wyżej wymienionych wydarzeń. Oglądnięte przez uczniów dwa seanse nie tylko utrwaliły nabytą wiedzę, ale pozwoliły również stać się bohaterem tych wydarzeń. Oprócz uczniów naszej szkoły w projekcie realizowanym w ramach działań MEiN uczestniczyli również uczniowie z innych lokalnych szkół.
          • Biegi Listopadowe

• 16.11.2023 17:28
          • Dzieci i młodzież ze szkoły Podstawowej Nr 3 swoją godną postawa  oraz reprezentowaniem szkoły w biegach uczciły Święto Odzyskania Niepodległości. Prezydent Andrzej Wnuk, otworzył spotkanie  wspólnym  odśpiewaniem Hymnu Państwowego .Reprezentacja szkoły startowała w biegach na różnych dystansach .Trasa biegu przebiegała po uliczkach Starówki. Wszystkie dzieci ukończyły swoje dystanse , za co dostały od Pana Prezydenta pamiątkowe medale. Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się Jan Adamowicz i Nikola Jakubiec z klasy 4b , którzy stanęli na drugim stopniu podium. Gratulujemy wszystkich i cieszymy się, że tak duża grupa dzieci z klas 1-3, reprezentowała szkołę. Opiekun zespołu Agnieszka Mazurek.
          • Termometr Fahrenheit

• 27.10.2023 14:41
          • Termometr Fahrenheit - Oświeceniowy wynalazek, który zrewolucjonizował świat.
            W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7b w ramach zajęć: Laboratoria Przyszłości sami zbudowali termometr, wzorując sie na wynalazku Daniela Fahrenheita. Dzięki tym praktycznym zajęciom mogli poznać empirystyczne założenie  oświecenia, a także zrozumieć zasady działania i cywilizacyjne znaczenie tego wynalazku.