• Spotkania

• Z Zamościa do Dallas!

• 17.06.2015 22:10
          • 18 grudnia 2014r. odwiedziła nasze Gimnazjum absolwentka Agnieszka Bubella. Agnieszka w Gimnazjum uczęszczała do klasy 3b, której wychowawczynią była pani Daria Król. W lipcu w 2013r. wyjechała do Dallas w Terasie i tam kontynuuje naukę. W przystępnej i bardzo ciekawej formie przygotowała prezentację i opowiedziała o różnicach w systemie Edukacji w Polsce i w Stanach. W spotkaniu uczestniczyły klasy trzecie: 3a z wychowawczynią panią Agnieszką Stepaniuk, 3b z wychowawczynią panią Beatą Staszewską i 3c z panią Darią Król. Spotkanie przygotowała pani Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz.

• Spotkanie z pisarką Joanną Fabicką

• 17.06.2015 22:11
          • 26.09.2014r. klasa 1b i 1c uczestniczyła w spotkaniu autorskim  w Filii nr 2 Książnicy Zamojskiej  z pisarką i felietonistką Joanną Fabicką. Pisarka pracując w łódzkiej Filmówce montowała m.in. nominowaną do Oscara „Męską sprawę” w reżyserii Sławomira Babickiego (męża). Debiutowała w 1993r. tomikiem poezji „Bardziej cierpki smak”. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: „Szalone życie Rudolfa”( 2002), „Świńskim truchtem”(2004), „Seks i inne przykrości”(2005) i „Tango ortodonto”(2006). Obecnie pracuje nad książeczką dla dzieci „O małym Strachobździlu i wielkiej odwadze”. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy bibliotek i bibliotekarzy w ramach obchodzonego w Gimnazjum Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz

• „Magia żywego słowa”

• 17.06.2015 22:11
          • 18 listopada 2013 r. klasa 3a pod opieką nauczycieli pani Beaty Staszewskiej i pani Elżbiety Smorowskiej uczestniczyła w warsztatach teatralno-recytatorskich „Magia żywego słowa” w Filii nr 2 Książnicy Zamojskiej. Spotkanie dla młodzieży przygotowała i prowadziła pani Anna Smyk – Batorska krzewiciel kultury „żywego słowa” nauczyciel bibliotekarz III LO w Zamościu. Warsztaty prowadzone były w oparciu o materiał literacki i przybliżyły gimnazjalistom pracę w tekstem oraz zasady budowania postaci scenicznej. Uczniowie w części praktycznej wykonywali ćwiczenia i prezentowali swoje umiejętności recytatorskie realizując polecane zadania do wykonania. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy obu bibliotek i nauczycieli bibliotekarzy.

Elżbieta Smorowska

• Teatr „Maska” z Krakowa w Zamościu!

• 17.06.2015 22:13
          • 15 października 2013r klasa IA i IC pod opieką nauczycieli p. Agnieszki Mazurek, p. Krzysztofa Rybaka, p. Katarzyny Skalskiej, p. Magdaleny Lempert i p. Elżbiety Smorowskiej uczestniczyli w spektaklu „Lekcja życia” Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska z Krakowa”. Dodatkowym atutem spektaklu było prowokowanie przez młodych aktorów dyskusji dotyczącej przedstawianego tematu. Widowisko odbyło się w Filii nr 2 Książnicy Zamojskiej ul. Wiejska 17 w ramach współpracy i obchodów w naszej szkole Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Elżbieta Smorowska

• Spotkanie klas I gimnazjum z kapelanem Tomaszem Żwiernikiem

• 17.06.2015 22:14
          • 29.10.2012 r w Sali Patrona Szkoły odbyło się spotkanie z kapelanem Tomaszem Zwiernikiem. W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 p. Teresa Sołowiej, wicedyrektor p. Marta Zwolan, nauczyciel religii - p. Iwona Dubina, nauczyciel bibliotekarz- p. Elżbieta Smorowska i wychowawcy klas I: 1a - p. Agnieszka Stepaniuk, 1b - p. Beata Staszewska i 1c - p. Teresa Piasecka. Kapelan Tomasz Zwiernik wprowadził zebraną młodzież w świat wartości, jakie przekazywał Patron Naszej Szkoły – Papież JP II. Polecał również książki, które warto przeczytać, dające świadectwo wiary i nawrócenia. Październikowe spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach obchodów w naszej szkole Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Tekst i foto: Elżbieta Smorowska - nauczyciel bibliotekarz