• Spotkania

• Książka uczy, bawi, inspiruje

• 17.06.2015 22:16
          • 23.10.2012r klasa 1b i 1c gimnazjum Zespołu Szkół nr3 uczestniczyła w spektaklu terapeutycznym przygotowanym przez Teatr „Narwal” z Białegostoku pt: „Niebezpieczne zabawy”. Teatr Narwal to grupa twórczych i otwartych na świat ludzi, która istnieje od 2001 roku i działa na terenie całej Polski. Zespół tworzą poloniści, animatorzy kultury, psycholodzy, plastycy i pedagodzy. Wszystkich łączy zamiłowanie do teatru i żywy kontakt z ludźmi, z publicznością. Na spektakl zaprosiła nas zaprzyjaźniona z nami Filia nr 2 Książnicy Zamojskiej w Zamościu. Chętni uczniowie z klasy 1b i 1c brali udział w scenkach, do których zagrania zapraszali aktorzy. Wyjście na spektakl odbyło się w ramach obchodów w naszej szkole Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Tekst i foto: nauczyciel bibliotekarz E. Smorowska

• Spotkanie z pisarzem p. Arkadiuszem Niemirskim

• 17.06.2015 22:18
          • Spotkanie z pisarzem p. Arkadiuszem Niemirskim 26.10. 2010r w Filii nr 2 w Bibliotece Publicznej. W spotkaniu uczestniczyła klasa 1c

Bardzo cenne okazało się spotkanie  z panem ARKADIUSZEM  NIEMIRSKIM -powieściopisarzem satyrykiem i dziennikarzem. Arkadiusz Niemirski  jest autorem książek dla młodzieży i dorosłych. Po śmierci Zbigniewa Nienackiego, będącego twórcą pierwszych części Pana Samochodzika, Arkadiusz Niemirski podjął współpracę z wydawnictwem WARMIA i stał się kontynuatorem cyklu. Po napisaniu 16 tomów, 4 lata temu ostatecznie zakończył serię z Panem Samochodzikiem. Wówczas pisarz skupił się na własnych pomysłach literackich. I tak powstały znane powieści kryminalne jakimi są: „Bożek Templariuszy”, „Testament Bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, „Tajemnica Fabritiusa” oraz „Klątwa Nipkowa”. Pisarz pokazał również miłośnikom swojej twórczości zupełnie inne wcielenie. Można było poznać Arkadiusz Niemirskiego jako kabareciarza, publicystę, felietonistę i fana zespołu Procol Harum. Grupa ta odegrała bardzo ważną rolę w życiu pisarza i jest dowodem na to, że warto mieć pasje i marzenia, które kiedyś mogą się spełnić. Po reaktywacji zespołu Arkadiusz Niemirski nie tylko poznał jego członków, ale zaczął podróżować, pisać recenzje, robić wywiady a także zorganizował dwa koncerty grupy w Polsce. Z pewnością opowieści wybitnego pisarza wryły się w pamięć wielu młodych słuchaczy, wyznaczając właściwe kierunki na przyszłość.

Spotkanie  odbyło się w ramach współpracy z Filią nr2 Biblioteki Publicznej i obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Gimnazjum nr3.W spotkaniu uczestniczyła klasa 1c z p. Elżbietą Smorowską –nauczycielem bibliotekarzem i p. Ewą Malicką – nauczycielem polonistą.

• Spotkanie warsztatowe 12.10.2011 r.

• 17.06.2015 22:19
          • W warsztatach terapeutycznych na temat: Alternatywne formy aktywności w profilaktyce uzależnień w ramach projektu „ Czytanie książek dobrym nawykiem” wzięła udział klasa III d z wychowawczynią p. M. Smolińską i nauczycielem bibliotekarzem p. D. Zwolan. Spotkanie odbyło się w ramach święta bibliotek szkolnych - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Książnicy Zamojskiej – Filia nr 2 i współpracy obu bibliotek i bibliotekarzy.