• 2022/2023

• WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA

• 19.12.2022 08:34
          • Nasza szkoła otrzymała w ramach projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” wyprawki czytelnicze dla uczniów klas pierwszych, które otrzymali w grudniu tego roku.
          • NIEBEZPIECZNE ROŚLINY I ZWIERZĘTA

• 17.12.2022 14:48
          • „Poznaj, polub, chroń” to hasło, które przyświeca naszym spotkaniom  z przyrodą w ramach edukacji ekologicznej. Klasy 4a, 4b, 4c, 4d wzięły udział w spotkaniach z panią Małgorzatą Grabowską i panią Małgorzatą Bielecką z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Celem spotkań było zapoznanie z roślinami i zwierzętami niebezpiecznymi dla człowieka. Uczniowie dowiedzieli się, że rośliny dla nas trujące są pożyteczne dla zwierząt, dlatego nie należy ich niszczyć. Poznaliśmy najbardziej trującą roślinę Europy - tojad, nie wszyscy wiedzieli, że pięknie pachnąca konwalia, też jest trująca i wiele innych ciekawostek. Natomiast zwierzęta są niebezpieczne przeważnie wtedy gdy czują się zagrożone lub są chore, w związku z tym nie należy im przeszkadzać i zbliżać się do nich. Poznanie zagrożeń pozwala ludziom, roślinom i zwierzętom na bezpieczne współistnienie. Nabytą wiedzę uczniowie sprawdzali rozwiązując test w aplikacji Quizizz. Spotkania zorganizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla, we współpracy z panią Mariolą Dziubką.