• Wydarzenia 2019/2020

• Rajd Rowerowy

• 27.11.2019 14:47
          • Uczniowie klasy sportowej 6d byli uczestnikami rajdu rowerowego zorganizowanego przez wychowawcę p. Agnieszkę Mazurek w ramach projektów „Szkoła promująca zdrowie”, realizowanych   przez Szkołę Podstawową Nr 3. Chłopcy pokonali trasę ponad 30 kilometrów ścieżkami naszego regionu i Roztocza, poznając piękno swojego kraju przy niewielkim wysiłku fizycznym. Piękno krajobrazu i pogoda rekompensowała trudności i wszyscy w komplecie dotarli na ognisko, które mogliśmy rozpalić dzięki zaopatrzeniu  miejsca zbiórki przez Antka Małeckiego w drzewo na ognisko(dziękujemy) oraz opiekuna- trenera p. Krzysztofa Gęborysa, który jak co roku udostępnia nam swoją działkę. Jak w poprzednim roku chłopcy wcale nie chcieli wracać i gdyby nie obowiązki treningowe wszyscy chętnie zostaliby do wieczora. Relacja i foto: Agnieszka Mazurek
            (WZ)

• „JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA”

• 27.11.2019 14:47
          • Uczniowie reprezentujący Szkołę  Podstawową Nr 3 w Zamościu wraz z Pocztem Sztandarowym, obecnością  i godną postawą na Uroczystości 101  rocznicy Odzyskania Niepodległości reprezentowali szkołę na uroczystości. Wszyscy odsłuchaliśmy wystąpienia Pana Prezydenta A .Wnuka, który przypomniał młodzieży o wartościach patriotycznych oraz podkreślił , że możemy być dumni , że jesteśmy Polakami i żyjemy w wolnym kraju. Uroczystości towarzyszyły nominacje na wyższe stopnie wojskowe oraz przemarsz wojska i pocztów sztandarowych. Opiekun pocztu: Agnieszka Mazurek

• Odsłonięcie muralu

• 14.11.2019 20:05
          •

8 listopada br. odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu na budynku naszej szkoły.

• Podsumowanie projektu ,,Uroki Jesieni”

• 27.11.2019 14:48
          • Dnia 30 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość pt. „Uroki Jesieni”, w której uczestniczyły klasy 3,4 i 5.

Spotkanie oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Mołdoch. Następnie ,,Pani Jesień”- w tej roli uczennica klasy 7 – oraz nasi młodsi koledzy wyrecytowali okolicznościowe wiersze, m.in. „Wysokie Drzewa”, ,,Pokochaj jesień” oraz ,,Zaszumiało jesienią”. Wszyscy zgromadzeni mieli przyjemność podziwiać prace plastyczne oraz literackie uczniów naszej szkoły. Kreatywne prace powstały na konkursie plastyczno-przestrzennym zorganizowanym w świetlicy szkolnej oraz podczas plenerowego wyjścia do parku miejskiego.
            Z kolei prace literackie to podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego z języka polskiego w klasach piątych. Efekty działalności twórczej można zobaczyć na łączniku szkolnym. Są to przepiękne zielniki, makiety, wiersze zainspirowane Złotą Polską Jesienią. Prace te wykonane były pod kierunkiem nauczyciela plastyki, nauczycieli świetlicy i polonistów.

A tak podsumowała to wydarzenie nasza koleżanka – Marysia Flak z klasy 7a.

(..)

• Apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości dla klas 1-3

• 27.11.2019 14:48
          • „Dzisiaj wielka jest rocznica

jedenasty listopada.

Tym co padli za Ojczyznę ,

hołd wdzięczności Polska składa.

I my dzieci o tym pamiętamy…”

Uczniowie z klasy 2a pod opieką wych. Danuty Nowak przygotowali uroczysty apel z okazji  Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości dla klas 1-3.

Apel rozpoczęliśmy krakowiakiem do słów „Płynie Wisła, płynie…”, a potem poprzez stosownie dobrane wiersze i piosenki przedstawiliśmy skrótowo rys historyczny dziejów Polski oraz przybliżyliśmy  informacje na temat naszych symboli narodowych. Oprawę muzyczną przygotowała pani Joanna Nowak - nauczyciel muzyki.

Była to piękna lekcja patriotyzmu i historii. Chcielibyśmy , aby wszyscy o tym pamiętali i byli dumni ze swojej Ojczyzny. Uczniowie zachowali się stosownie do prezentowanych treści i wykazali wzorową postawę.