• Wydarzenia 2021/2022

• Tydzień elektrycznych śmieci

• 21.11.2021 14:47
        • Fundacja Odzyskaj Środowisko zaprasza przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentów na wyjątkowe wydarzenie online! Tydzień bez Elektrycznych Śmieci to pięć dni zdobywania wiedzy inaczej niż zawsze. Wyruszymy w podróż autem na elektryczne śmieci, zgłębimy tajniki czerwonego pojemnika, odtańczymy pszczeli taniec, zagramy w Milionerów w profesjonalnym zakładzie przetwarzania  i odkryjemy w sobie artystyczne zdolności w ramach warsztatów trash art. Wydarzenie potrwa od 22 do 26 listopada.

Patronat honorowy objęła nad nim Politechnika Świętokrzyska.

Poniedziałek:
          Czerwony Pojemnik i dinozaury na początek!
          Inauguracja wydarzenia będzie miała  miejsce w Centrum Geoedukacji w Kielcach. Co łączy prehistoryczne dinozaury z pszczołami? Kiedy narodziło się pojęcie ekologii? W jaki sposób zamienić elektryczne śmieci w przestrzenną makietę Ziemi z przyszłości? Otwarciu wydarzenia będą towarzyszyć warsztaty na żywo z tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki! Udowodnimy, że każdy może zostać artystą. W dalszej części wyjątkowy pokaz lektorski i konkurs recytatorski.  W specjalnym pokazie lektorskim zaprezentujemy wiersz autorstwa Marty Iwańskiej- Siwek o tym , czym jest czerwony pojemnik i jaka jest jego rola w miastach uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Jednocześnie ogłosimy konkurs na najlepiej wyrecytowany wiersz. Zwycięzca konkursu recytatorskiego otrzyma cenną nagrodę.
          Wtorek:
          Kierunek trash art!