• Wydarzenia 2021/2022

• Tydzień z matematyka

• 23.06.2022 06:25
        • W dniach 16-20.05.2022 w naszej szkole odbył się Tydzień z matematyką. Naszym głównym celem była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród jak najszerszego kręgu uczniów, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań i talentów matematycznych oraz promowanie matematyki w szkole.
          W ramach Tygodnia matematyki  zaplanowane zostały mnóstwo aktywności, m.in. konkursy na rebus matematyczny, na wiersz matematyczny, prezentację o sławnym matematyku. Odbyła się loteria balonowa - pytania i zadania matematyczne ukryte w balonach. Każdy kto odpowiedział poprawnie otrzymał słodką nagrodę. Klasy szóste brały udział w podchodach matematycznych, a w klasach 4 i 5 odbyły się zajęcia z gier i zabaw matematycznych -matematyczne domino. Matematyczny stwór - każda klasa miała za zadanie zbudować  matematycznego stwora - z wykorzystaniem materiałów do recyklingu: kartony, itp - wysokość stwora min 30 cm - prace uczniów można było podziwiać na korytarzu szkoły. Klasy 8 sprawdzały swoją wiedzę podczas maratonu matematycznego. Była to ostatnia możliwość powtórzenia materiału przez zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty. Był to bardzo intensywny tydzień, podczas którego uczniowie mogli zobaczyć, że matematyka to nie tylko rozwiązywanie zadań, ale również dobra zabawa.
          Tydzień z matematyką przygotowali nauczyciele matematyki: Katarzyna Skalska, Grażyna Gaj, Anna Lachowska, Daria Król, Marta Gorzkiewicz, Dominika Krysiak