• Klasy 4-8

• Podsumowanie konkursu literackiego „Utkane z codziennych doświadczeń”

• 14.06.2022 14:41
          • Dnia 10 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego „Utkane z codziennych doświadczeń”.

Tematem konkursu było napisanie opowiadania z myślą przewodnią: Każdy człowiek ma swoją historię utkaną z codziennych doświadczeń. Miały to być historie ludzi związanych z Zamojszczyzną. Opowieści, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie i pozostały w pamięci lub wspomnieniach rodziny. W ten sposób chcieliśmy oddać hołd ludziom, których już z nami nie ma, ocalić te wspomnienia od zapomnienia.

• III miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Dzieci Zamojszczyzny. Trudne losy mojego regionu”.

• 19.05.2022 06:21
          • W tym roku nasi uczniowie brali udział w konkursie historycznym, którego tematyka dotyczyła losów Zamojszczyzny, a także wydarzeń z czasów II wojny światowej związanych bezpośrednio z głównym tematem. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnych lub innej formy przedstawiającej wyżej wymienione zagadnienie.

Prezentacja przygotowana przez uczniów klasy 8c- Victorii Kostrubiec i Rafała Krawczyka zajęła III miejsce. Uczniowie w sposób bardzo wnikliwy, ciekawy zaprezentowali wydarzenia poświęcone wysiedleniom z naszego regionu.

Wszystkim uczestnikom naszej szkoły serdecznie dziękujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej ścieżce edukacyjnej.

• Z sukcesami przedstawili swój stosunek do przemocy

• 11.04.2022 16:12
          • W tym trudnym i niespokojnym czasie przyszło nam poprzez twórczość plastyczną wyrazić swój stosunek do zaistniałej w Ukrainie sytuacji oraz innych  zachowań przemocowych z jakimi spotykamy się w codziennym życiu.

Podsumowany właśnie został XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Przemocy mówię NIE” - Zamość 2022, na który przysłano 313 prac z 31 placówek naszego województwa.

W kategorii klas 4-5 nie mieliśmy sobie równych. Komisja konkursowa postanowiła docenić prace następujących uczniów naszej szkoły:

I nagroda – Patryk Zubala (4a)

II nagroda – Adrian Burak (4a)

III nagroda – Amanda Poździk, Majer (5a)

Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Wilgos (5a) i Mateusz Podkościelny (4a)

Nauczycielem plastyki wszystkich docenionych przez jury uczniów jest pani Magdalena Majer.

• KONKURS WIEDZY O KRAJACH FRANKOFOŃSKICH

• 03.04.2022 10:30
          • 26 marca 2022r. w Zamościu odbył się międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Frankofońskich w ramach obchodów Zamojskich Dni Frankofonii.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 7 i 8.  Konkurs obejmował treści programowe z zakresu kultury i cywilizacji Szwajcarii. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością języka francuskiego, ale także  wiedzą o Szwajcarii.

W kategorii szkół podstawowych uczeń klasy 7 d  Wiktor Chaber zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych

• 30.03.2022 17:48
          • Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mamy laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Podwójnym laureatem konkursu fizycznego i chemicznego został Tymon Wójtowicz z klasy 8a; Tymon został również finalistą konkursu matematycznego i geograficznego. Finalista konkursu matematycznego został również Rafał Krawczyk uczeń klasy 8c. Gratulujemy

Gratulujemy również nauczycielom, którzy przygotowali naszych uczniów do udziału w konkursach, a są to Pani Anna Wróbel nauczyciel fizyki; Pani Dorota Kozar nauczyciel chemii; Pani Daria Król nauczyciel matematyki  i Pan Krzysztof Gęborys nauczyciel geografii.