• Sprawozdania z realizacji

• Sprawozdanie z Projektu Edukacyjnego ,,W jaki sposób zachęcić uczniów naszej szkoły do czynnego uprawiania sportu?” w roku szkolnym 2015/2016

• 14.06.2016 18:43
        • W realizacji projektu brały udział uczennice klasy 2c: Kotowska Paula, Kucharska Agnieszka, Oberda Julia i Staniec Karolina. Projekt miał na celu: rozwój zainteresowań sportowych, zrozumienie jakie korzyści płyną z czynnego uprawiania sportu oraz zachęcenie do uprawiania sportu jako "sposobu na życie". W/w uczennice pod kierunkiem opiekuna projektu p. Wojciecha Zdybla zrealizowały następujące zadania: w dniach 3-4.10.2015 r. w Lublinie brały udział w Turnieju Nadzii Olimpijskich, gdzie zapoznały się sposobem organizacji zawodów oraz przeprowadziły wywiad z Prezesem WZPS w Lublinie p. Krzysztofem Iwańczukiem. 20.10.2015 r. przeprowadziły wywiad z instruktorem KARATE Tradycyjnego p. Piotrem Tytoniem. Po tych działaniach dziewczęta doszły do wniosku, że najlepszym sposobem na realizację celów projektu będzie organizacja Szkolnej Ligi Siatkówki. W tym celu przeprowadziły ankietę wśród uczniów, badając jakie jest zapotrzebowanie co do zasad i sposobu gry. Na podstawie tych wyników opracowały Regulamin Ligi i terminarz rozgrywek.
          Do rozgrywek Szkolnej Ligi Siatkówki zgłosiło się 6 drużyn. Rozegrano 30 meczy (system włoski "każdy z każdym"). Wszyskie mecze sędziowane były przez uczestniczki projektu, które zwycięskim drużynom wręczyły pamiątkowe medale. Jeden uczeń klasy 3-ej postanowił dalej kontynuować swoje zainteresowania sportowe zdająć testy sprawnościowe do klasy sportowej i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w lublinie.
          Cele Projektu Edukacyjnego "Jak zachęcić uczniów do uprawiania sportu?" zostały zrealizowane, dlatego uczestniczki w/w projektu zostały ocenione na ocenę celującą
          (w załączeniu prezentacja przedstawiająca działania uczestniczek projektu).
          Opiekun projektu: Wojciech Zdybel