• Archiwum

• „Czwartki Lekkoatletyczne” dla Gimnazjów Jesień 2015 / Wiosna 2016

• 20.09.2015 12:29
        • Dnia 08.09.2015r. odbyła się I edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Organizatorami zawodów jest Klub Sportowy „Agros” Zamość, OSiR Zamość, Urząd Miasta Zamość oraz Starostwo Powiatowe w Zamościu. Zawody odbyły się na obiektach sportowych Stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, ul. Królowej Jadwigi 8.
          W edycji jesiennej przewidziano następujące terminy spotkań :
          - II edycja 16.09.2015r. (środa) godz. 11.00
          - III edycja 24.09.2015r. (czwartek) godz. 11.00
          - IV edycja 30.09.2015r. (środa) godz. 11.00
          - V edycja 06.10.2015r. (wtorek) godz. 11.00
        • Uczniowie szkół gimnazjalnych startują w konkurencjach biegowych i technicznych.

Dziewczęta: 100 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut

oszczepem 500g , pchnięcie kulą 3 kg.

Chłopcy: 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem 600g , pchnięcie kulą 5 kg.

Startują reprezentacje szkół – wyselekcjonowana i przygotowana młodzież w konkurencjach proponowanych przez organizatorów.

Prawo startu mają uczniowie Gimnazjum rocz. 2000-2002. Każdy zawodnik ma prawo startu podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach ( jednej biegowej i jednej technicznej ) obowiązuje klasyfikacja indywidualna tj. dziewczęta i chłopcy.

Uczeń jest przypisany na cały cykl startów do jednego nauczyciela.

Na zakończenie czwartków jesień 2015 opublikowany zostanie ranking najlepszych szkół miejskich i powiatowych.

Na klasyfikację końcową szkół składa się suma punktów za poziom sportowy i frekwencję ze wszystkich imprez.

Szkoły które zajmą miejsca od 1 do 6 i wystartują minimum 5 razy otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Urząd Miasta dla szkół miejskich oraz Starostwo Powiatowe dla szkół powiatu zamojskiego.

Nauczyciele, którzy wygrają ranking Jesień 2015/Wiosna 2016 otrzymają nagrody finansowe.

Najlepsi zawodnicy startujący w zawodach będą mogli uczestniczyć w obozach.

Zawodnicy, którzy osiągną 10 najlepszych wyników wg tabel punktowych młodzików otrzymają nagrody rzeczowe.

Medale w klasyfikacji końcowej otrzymują zawodnicy, którzy wystartują co najmniej w 4 edycjach (warunkiem otrzymania medalu jest start w finałowej edycji). Uczniowie naszej szkoły odnieśli już pierwsze sukcesy w I edycji zajmując czołowe miejsca w konkurencjach biegowych i technicznych :

• I MIEJSCE w biegu na 1000m z czasem 3:25 – Daniel Mazurek (3B)
          • III MIEJSCE w rzucie oszczepem z wynikiem 23,24 – Karol Czerwonka (3B)
          • IV MIEJSCE w rzucie oszczepem z wynikiem 21,23  - Daniel Irla (3A)
          • III MIEJSCE w pchnięciu kulą z wynikiem 8m – Paulina Skalska (3B)
          • V MIEJSCE w skoku wzwyż z wynikiem 130 – Daniel Mazurek (3B)

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego  p. Marzena Głąb oraz p. Agnieszka Mazurek.

Tekst i foto : Marzena Głąb