• Archiwum

• Gimnazjaliści witali wiosnę na sportowo

• 23.03.2017 13:37
        • „W zdrowym ciele – zdrowy duch” – w myśl  tego przysłowia gimnazjaliści z klas 1 i 2 na sportowo powitali nadchodzącą wiosnę. Na zielonej murawie zmierzyli się ze sobą najlepsi piłkarze z klas: 1a, 1b, 1c, 2a i 2b. 7-osobowe reprezentacje klas prezentowały swoje umiejętności techniczne na szkolnym orliku. Interesujące fragmenty gry nie pozostały bez znaczenia, a wierni kibice jak zawsze dodawali otuchy zawodnikom. Wspaniała gra zespołowa i nienaganna taktyka przyniosły zwycięstwo klasie 1b, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1a, a trzecią lokatę, po emocjonującym starciu rzutów karnych, zajęła klasa 2a. IV miejsce przypadło w udziale reprezentacji klasy 1c, a V - drużynie z klasy 2b. Pierwszy dzień wiosny na sportowo przywitały także siatkarki z klas 1 i 2. Mecze rozegrane systemem „każdy z każdym” odbyły się na hali sportowej w Gimnazjum nr 3. Faworytem turnieju okazały się zawodniczki z klasy 1b, tuż za nimi znalazła się klasa 2a i 2b, na trzecim miejscu podium uplasowały się uczennice klasy 1c, a na IV miejscu zakończyły turniej dziewczęta  z klasy 1a. Zwycięskie  drużyny otrzymały  pamiątkowe puchary i dyplomy, oraz drobne upominki.
        • Klasyfikacja generalna turnieju:

CHŁOPCY (piłka nożna):                           DZIEWCZĘTA (piłka siatkowa)

I miejsce – 1b                                                I miejsce –  1b

II miejsce – 1a                                               II miejsce –  2a i 2b

III miejsce – 2a                                              III miejsce – 1c

IV miejsce – 1c                                             IV miejsce – 1a

V miejsce – 2b

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Marzena Gąska, p. Marzena Głąb, p. Agnieszka Mazurek, p. Krzysztof Gęborys i pan Wojciech Zdybel. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesów sportowych. Tekst Marzena Gąska