• Wydarzenia 2014/2015

• VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWO - REKREACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS IV – VI „NA SPORTOWO I WESOŁO Z ELIZĄ ORZESZKOWĄ"

• 25.07.2015 21:43
        • Galeria     ezamosc   roztocze.net

W dniu 10.06.2015 r.w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Zamościu odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Sportowo - Rekreacyjny dla klas IV - VI zamojskich szkół podstawowych.

• Do turnieju zgłosiło się 5 szkół podstawowych. Każda szkoła przygotowała reprezentację składajacą sie z 30 zawodników, po 10 na każdym poziomie klas. W zespole uczestniczyła, w sportowej rywalizacji, jednakowa ilość chłopców i dziewcząt. Wszystkich uczestników zawodów powitał prowadzący pan Dariusz Pałkowski. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała v-ce Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu pani Alina Dziki. Następnie wystąpiły uczennice klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu w układzie tanecznym przygotowanym  pod kierunkiem pani Elżbiety Borowik.
          Rywalizacja pomiędzy szkołami  na poziomie klas czwartych rozpoczęła się tuż po występie zespołu tanecznego. Dzieci startowały w konkurencjach takich jak: wyścig z przeplataniem przez szarfy, wyścig kelnerów, zakładanie stojaków i zdejmowanie koła ringo, bieg parami w kole hula-hop. W tej kategorii szkoły zajęły miejsca:

I  - Szkoła Podstawowa nr 3

II  -  Katolicka Szkoła Podstawowa

III - Szkoła Podstawowa nr 10

IV - Szkoła Podstawowa nr 7

V - Szkoła Podstawowa nr 8

Następnie do rywalizacji przystąpiły klasy piąte, które startowały w następujących konkurencjach: sztafeta z toczeniem krążka kijem do unihokeja, zawiąż i schowaj, kozłowanie piłki po prostej, sadzenie ziemniaków. W tej kategorii  puchary otrzymały:

I -  Szkoła Podstawowa nr 3

II - Szkoła Podstawowa nr 8

III - Katolicka Szkoła Podstawowa

IV - Szkoła Podstawowa nr 10

V - Szkoła Podstawowa nr 7

Po zaciętej rywalizacji klas piątych do kolejnej rozgrywki przystąpiły klasy szóste. Startowały w następujących konkurencjach: prowadzenie piłki nogą z przeszkodami, chodzenie po krążkach, prowadzenie piłki kijem do unihokeja, strzał do celu.

W kategorii klas szóstych wyniki szkół są następujące:

I - Szkoła Podstawowa nr 7

II - Szkoła Podstawowa nr 3

III - Szkoła Podstawowa nr 10

IV - Katolicka Szkoła Podstawowa

V  - Szkoła Podstawowa nr 8

Po podsumowaniu wyników drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczała Pani Teresa Sołowiej Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu, która następnie dokonała uroczystego zamknięcia turnieju.
          Głównymi organizatorami imprezy sportowej byli: Zespół Szkół nr 3 w Zamościu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły  Podstawowej nr 3 w Zamościu -  Elżbieta Borowik, Dariusz Pałkowski, Robert Martyniuk,  Dariusz Waryszak i Michał Gromadzki. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała pani Regina Moczarska - szkolna pielęgniarka. Oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnił pan Marian Paszczuk z Agencji Artystycznej " Flash Dance".

Tekst: Dariusz Pałkowski