• Wydarzenia 2014/2015

• Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

• 05.06.2015 17:48
        • 01 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. W bieżącym roku do szkoły podstawowej uczęszcza ponad 550 uczniów. Inaugurację roku szkolnego rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła.

• Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Szczególnie uroczyście przywitaliśmy uczniów klas czwartych rozpoczynających drugi etap edukacji. Dyrektor szkoły – pani Teresa Sołowiej przywitała uczniów i rodziców, którzy razem ze swoimi dziećmi przeżywali bardzo tę uroczystość i ten dzień. Nie mniej jednak panowała atmosfera radosna. Uczniowie poznali swoich wychowawców i nauczycieli. Następnie przeszli do sal lekcyjnych na pierwszą w tym roku godzinę wychowawczą, w której uczestniczyli też rodzice.

Uroczystość rozpoczęcia roku dla uczniów klas pierwszych miała szczególnie wyjątkowy charakter. 130 dzieci, w tym 40 sześciolatków, pięknie ubranych, przyszło do szkoły. Bardzo dzielnie wspierali swoje dzieci rodzice, którzy również przeżywali ten dzień. To przecież pierwszy dzień w szkole ich ukochanego dziecka. Uczniowie klas czwartych z zespołu „Wiolinki” pod kierunkiem pani Anny Sawki, bardzo serdecznie i wesoło przywitali swoich młodszych kolegów. Pani dyrektor przywitała wszystkich, opowiedziała o szkole, przedstawiła nauczycieli i wychowawców. Po części oficjalnej, dalsza część uroczystości odbywała się w salach lekcyjnych. Pierwszaki po raz pierwszy zasiadły w szkolnej ławce.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2014/2015 życzymy wszystkim uczniom powodzenia, wielu sukcesów, jak najlepszych wyników w nauce, odkrywania zdolności i rozwijania pasji. Niech czas spędzony w szkole będzie dla Was szczęśliwy i radosny. Bądźcie ambitni w zdobywaniu wiedzy, odpowiedzialni w dokonywaniu wyborów oraz niestrudzeni w urzeczywistnianiu marzeń.