• 2017/2018

• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• 30.11.2017 19:54
        • W październiku i listopadzie biblioteka szkolna świętowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zaprosiliśmy Was do udziału w rocznych projektach: SUPERCZYTELNIK, POLECAM CI TĘ KSIĄŻKĘ PONIEWAŻ... Bajkowym pokazie mody, konkursach: Mistrz kaligrafii, Mistrz pięknego czytania, Konkurs dla spostrzegawczych. Mieliście również możliwość napisać do nas na tablicy Wasze uwagi, życzenia i propozycje. Teraz odpowiadamy na Wasze pytania, życzenia, itp.:
          WASZE PROPOZYCJE:
          - propozycję powiększenia biblioteki popieramy, zgłosimy do pani Dyrektor,
          - książki w bibliotece są nie tylko grube ale i cienkie, trzeba poszukać lub zapytać,
          - więcej książek wypożyczamy na ferie ale można negocjować,
          - co miesiąc konkurs?  - szukajcie ogłoszeń!
          - na to jakie omawiacie lektury nie mamy wpływu,
          - na nowe komputery musimy jeszcze poczekać,
          - propozycja tabletów w szkole też jest interesująca ale nie zależy od nas,
          - konkurs „mieszanie przedmiotów” do realizacji – szukajcie ogłoszeń!
          - propozycja konkursu „Mały pisarz” do realizacji również – szukajcie ogłoszeń!
          - postaramy się żeby w bibliotece było ciszej ale musicie nam pomóc,
          - żeby książki nie były ponure trzeba czytać wesołe a takie mamy i zapraszamy,
          - czytelnia na przerwie jest oczywiście dostępna dla  WAS zapraszamy,
          - Klub książki ? ... hm... prosimy o więcej szczegółów, jak to sobie wyobrażacie?

• PROPOZYCJE   ZAKUPU  KSIĄŻEK:

- seria Zniszcz ten dziennik to nie są książki do biblioteki, musicie je kupować sami,

- Werka Rozterka – część mamy, inne będziemy kupować,

- FNaF Srebrne oczy to 1 część trylogii,  może uda się kupić,

- seria  Klub 13  - nie mamy,  będziemy kupować,

- seria Tomek Łebski - nie mamy,  będziemy kupować,

- Szaleństwa panny Ewy -  mamy, pytajcie,

- Inwazja z serii Magiczne drzewo  - mamy, pytajcie,

- Ania z Zielonego Wzgórza  - mamy wszystkie części,

- „coś o chomikach” - mamy, pytajcie,

- seria „Magiczny kotek” - mamy, pytajcie,

Podsumowaliśmy nasze święto akcją Co nowego w bibliotece, w czasie której uczniowie czytali odpowiedzi na Wasze pytania, propozycje, polecali również nowości dostępne w bibliotece, oraz zapraszali do odwiedzenia biblioteki. Czytajcie ogłoszenia, w grudniu nowy konkurs!!! Tekst i zdjęcia: Jolanta Gontarz-Doszla