• Wydarzenia

• „TRÓJKA” WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ

• 06.03.2024 08:55
        • W dniu 4 marca 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców rocznika 2009/2010. Wystąpiły następujące zespoły: SP nr 3 Biała Podlaska, SP nr 1 Puławy, SP nr 7 Świdnik,   SP nr 3 Biłgoraj, Międzynarodowa SP Lublin, SP nr 3 Zamość. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych i ósmych, a byli to: Cyc Jakub 8B, Jabłoński Wojciech 8B, Góra Jakub 8B, Van Der Spek Dominic 8B, Kanikuła Daniel 7B, Litwińczuk Aleksander 7B, Niedźwiedź Jakub 7B, Ćwik Kacper 7D, Daniłowicz Sebastian 7D, Józefowski Dawid 7D, Kisiel Damian 7D, Łopuszyński Mateusz 7D, Porowski Krystian 7D, Ruszel Alex 7D.
        • Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegrała z drużyną Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju, wygrywając 11 : 9  /do pierwszej połowy 7 : 3 /. W tym spotkaniu bramki dla „Trójki” zdobyli: Józefowski Dawid – 4, Van Der Spek Dominic – 3, Niedźwiedź Jakub – 2, Porowski Krystian – 2.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegrał z Międzynarodową SP Lublin wygrywając 13 : 10 / do przerwy 5 : 5 /  Było to bardzo ważne spotkanie dla naszego zespołu, które decydowało o wyjściu z grupy na pierwszym miejscu i grze w finale o I – II miejsce. Pierwsza połowa tego meczu była zacięta i wyrównana. Do ostatniej minuty pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi. Na tablicy wyników widniał remis 5 : 5. Na drugą połowę spotkania nasz zespół wyszedł mocno zmotywowany. Poprawił grę w obronie i ataku co zadecydowało o wygranej. W tym meczu bramki zdobyli: Van Der Spek Dominic – 9, Porowski Krystian – 2, Niedźwiedź Jakub – 2.

W finałowym meczu  o I miejsce nasza reprezentacja szkoły rozegrała ze Szkołą Podstawową nr 3 w Białej Podlaskiej. Na początku spotkania żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi. Jednemu i drugiemu zespołowi brakowało skuteczności. Pierwsza połowa zakończyła się jedno bramkową przewagą dla naszej reprezentacji /3 : 2/. Druga połowa meczu była bardzo emocjonująca. Wynik spotkania ważył się do końcowego gwizdka sędziego. Decydowały ostatnie minuty w których popełniliśmy dwa niewymuszone błędy, które zadecydowały o naszej przegranej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Białej Podlaskiej 11 : 10. W tym meczu najskuteczniejszym i zarazem jedynym strzelcem bramek dla naszego zespołu był Van Der Spek Dominic, który rzucił - 10                Naszej reprezentacji szkolnej należą się podziękowania za walkę i włożony wysiłek w każdym meczu i wywalczenie wicemistrzostwa w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. OPRACOWAŁ: Opiekun drużyny Dariusz Pałkowski

• Wróć do listy artykułów

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu
      • (84) 6388118 fax: (84) 6272526
      • ul. Elizy Orzeszkowej 43 Zamość lubelskie 22-400 Polska Poland
      • Administratorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu ul. Elizy Orzeszkowej 43, 22-400 Zamość (adres e-mail: zs3zam@o2.pl, numer telefonu: 84 638 81 18). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: adres e-mail: inspektor@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.