• Wydarzenia

• Promujemy SP nr 3 w Zamościu - poprzez udział uczniów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach „Hubal” i „Niepodległe podwórko”!

• 04.04.2018 18:10
        • Rok 2018 to nie tylko rocznica 100-lecia Odzyskania Niepodległości ale i święto patriotów, a także bardzo ważne nasze  lokalne wydarzenie -  obchody 100-lecia naszej szkoły.
          Jak wiemy 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo, wolna Polska powróciła na mapę świata. Poprzez udział  naszych uczniów  w konkursach literackich i plastycznych  pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Elżbiety Smorowskiej  chcemy cieszyć się z obchodów Święta w całej Polsce i naszej szkole. Bartłomiej Babicz  wziął udział
          II Międzynarodowym i  IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Biskupcu. Konkurs literacki  miał na celu rozwijanie uzdolnień literackich i rozbudzanie wyobraźni twórczej, zapoznanie z postacią majora H. Dobrzańskiego pseudonim „Hubal”, propagowanie czytelnictwa, kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych oraz budzenie szacunku dla dokonań minionych pokoleń. Z kolei Franciszek Drozdowski wziął udział VIII  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  PODWÓRKO – „Niepodległe podwórko” organizowanym przez Młodzieżowy Domu Kultury w Słupsku . Celem konkursu było m.in. rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem, a także zwrócenie uwagi na to, że współczesne pokolenia mogą cieszyć się  tym, że żyją w wolnym, niepodległym kraju. Poprzez wykonaną  dużą (100 x 150)  pracę plastyczną  Franek pokazał plastycznie  jak rozumie NIEPODLEGŁOŚĆ. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki  w/w  konkursów. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz