• Wydarzenia

• „Mała Ojczyzna” oczami gimnazjalistów. Rozstrzygnięcie konkursu literacko-fotograficznego organizowanego przez III LO w Zamościu

• 27.03.2018 17:45
        • Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach konkursowych: opowiadanie, wywiad, mem oraz fotografia. Opowieści zasłyszane od dziadków, rozmowy z Dziećmi Zamojszczyzny, ale także historie miłości i śmierci z Zamościem w tle - to tylko niektóre tematy opowiadań i wywiadów nadesłanych na regionalny konkurs „Mała Ojczyzna” już po raz siódmy organizowany przez III LO w Zamościu.
          Jego celem było pokazanie swojej małej ojczyzny, jej mieszkańców i zabytków, odkrycie rzeczy dawno zapomnianych i dotarcie do cichych bohaterów i nieznanych opowieści, które przedstawione zostaną w jednej z czterech kategorii konkursowych. Jury w składzie: Eliza Leszczyńska-Pieniak, Anna Korkosz i Ryszard Molas, nagrodziło oprócz prac literackich także fotografie, które zaprezentowano na wystawie towarzyszącej uroczystości podsumowania konkursu. Uczeń klasy 3A Bartłomiej Lewusz  Szkoła Podstawowa  nr3  wziął udział w kategorii fotografia i otrzymał III nagrodę w konkursie. Do konkursu został zgłoszony przez panią Ewę Łyp. Bartek miał za zadanie nadesłać  3 zdjęcia, które układają się w cykl i opowiadają jakąś historię. Fotografie mogły dokumentować miejsce, zabytek, pomnik przyrody lub stanowić obraz człowieka. Zdjęcia nagrodzone  oglądaliśmy podczas wystawy przygotowanej na zakończenie konkursu 16 marca 2018r. w  III LO.  Na uroczyste podsumowanie konkursu  z Bartłomiejem  Lewuszem   była pani Elżbieta Smorowska. Nagrody dla gimnazjalistów ufundowała księgarnia „Tak Czytam”. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska - nauczyciel bibliotekarz