• Wydarzenia

• Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 Bartłomiej Babicz wyróżniony w wojewódzkim konkursie pięknego czytania„… cudów pełen świat…” (J.R.R. Tolkien).!

• 13.12.2017 08:46
        • Bartłomiej Babicz uczeń 3B Gimnazjum  Szkoły Podstawowej nr3 w Zamościu zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie - VII  Festiwal Słowa i Obrazu 2017  – wojewódzki konkurs pięknego czytania  pod hasłem  „… cudów pełen świat…” (J.R.R. Tolkien). 21 listopada 2017r. w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego  ps. „Zapora” w Lublinie odbyły się przesłuchania uczestników konkursu pięknego czytania. W tym konkursie nasza szkoła brała udział pierwszy raz. Tegoroczna VII edycja Festiwalu Słowa i Obrazu odbyła się pod hasłem „cudów pełen świat…” (J.R.R. Tolkien). Festiwal propagował  ideę pięknego czytania i kultury słowa pod  honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty oraz medialnym patronatem Radio Lublin oraz Kuriera Lubelskiego.
        • Uczniowie czytali fragmenty utworu prozatorskiego.  Z naszego gimnazjum udział wzięli  Mateusz Pilipczuk 2C i Bartłomiej Babicz 3B Gimnazjum. Komisja konkursowa przy ocenach prezentacji brała pod uwagę  poprawność czytania, płynność czytania, interpretację tekstu,  wrażenia artystyczne – dramaturgię, intonację, poprawność akcentowania wyrazowego i znaczeniowego. Uczestnik konkursu mógł uzyskać max 20 pkt.  Zwycięzca konkursu zostaje uhonorowany „ Mistrzem Słowa” . Uczniowie  pracowali pod kierunkiem pani Elżbiety Smorowskiej – nauczyciela bibliotekarza. Do finału konkursu, który odbył się 30 listopada 2017r.  dostał się Bartłomiej Babicz  i otrzymał wyróżnienie za prezentację  fragmentów  „ Hobbita”. Tekst i foto: Slżbieta Smorowska